Zavrieť

Porady

vši na izbe v nemocnici

ahojte vsetci, mam otazku...sme hospitalizovani so syncekom v nemocnici a dali nas na izbu k dievcatku bez mami....a zistili sme ze ono ma vsi....vobec nam to nebolo oznamene sestrickou ani lekarom...iba smme si precitali papier na postielke....je mozne ze nas daju do izby s takymto dietatkom???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Asi malo vši,predsa ho určite ošetrili,nazsvinia si celé oddelenie.,

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    Mila123, Anika61, babka - ježibabka
    Komentár, nie odpoveď (1)
    2
    sosak Ja osobne som zažil situáciu zo všami v nemocnici. Chceli ma odbiť tvrdením, že to nie je vírus, a nemôžu sa vši preniesť! Personál to vôbec nevzrušovalo.

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    www.najlekaren.eu/169-vsi. ...jedno pouzitie a je po vsiach...,su aj ine pripravky
    Anika61 To znaci,ze dieta zbavili vsi pri ich zisteni a ty sa nemas coho obavat.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lila1809 na vizite sme sa pytali...vraj tu je uz tyzden....my sme s nou od druheho dna....to tak rychlo vyhubili??? vsade citam ako dlho to trva.... a ze to neni jednoduche.....ako treba neustale prezliekat periny a vsetko....jej raz davali cosi na hlavu, co jej nechali posobit....inak sme si nevsimli ze by jej ich vycesavali....
    lila1809 a periny neprezliekali...
    Anika61 Vsi aj ich vajicka sa v dnesnej dobe daju znicit pouzitim vhodneho pripravku/sampon proti vsiam/ na prvy krat ,potom sa pre istotu este zopakuje
    mareko Ak neprezliekli periny, tak tie vši už mohli byť rozlezené po vankúši pred "deratizáciou"....pýtaj sa rozhodne na inú izbu a s čistými perinami
    ninka24 Ani iná izba s čistými perinami nieje záruka....Sestra dostala vši v pôrodnici! zistila to až doma, keď sa jej "okotili".....to si neviete predstaviť tie peripetie!!! a aby toho nebolo málo, kým zistila doma že o čo ide, dostala ich aj malá 2ročná dcéra. Všetko prať na 90tke, všetko vystriekať sprejom, a umývať a umývať a umývať..... Dostať ich mohla len z perín v pôrodnici, keďže na izbe boli len dve a druhá mamička žiadne problémy nemala! !
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    neoznámili to asi preto, že bolo aj preto hospitalizované, možno zanedbávané
    keď vši zistili, určite aj to proti všiam bolo ošetrené, nikto z personálu nechce dostať ani doniesť domov tieto potvory, dnes majú dostatočne účinné prostriedky na zlikvidovanie takýchto parazitov

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Pýtaj si druhú izbu, takéto dieťa by malo byť na izolačke, kde to od neho nechytí ďaľšie. Nedá sa to len vtedy, keď je preplnené oddelenie a chýbajú postele.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Nie ze by to bolo prijemne "nafasovat" vši.....asi sme ich uz mali skoro vsetci ak nie mozno niekedy.....tak klud.....aj horsie sa da drapnut....

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Žiaľ, slovenská realita. Daj si zavolať primára oddelenia a žiadaj sa na preloženie na inú izbu, nadaj sa odbiť! Nemôžu ťa nútiť, aby si bola v izbe zo zavšivavenou malou pacientkou. Neboj sa ozvať. Mám tiež takúto skúsenosť a sestrička ma nazvala rasistom, tak mali riadne ofuky, potom sa mi ospravedlňovali.
    Mila123 ale kde primára, minimálne riaditeľa nemocnice, a keď to nepomôže aj ministra zdravotníctva si daj predvolať !!!!!!!!!!
    Mila123 Ak ste neboli v detskej TBC ústave v Tatrách, myslela som si, že prirovnanie byť ticho ako voš pod chrastou je také nafúknuté.....ale moja známa tam pracuje a tá by Vám vedela rozprávať.......
    ak urobili prevenciu voči prenosu parazitov, nemáš sa čo obávať, popr. to rieš aj u seba prevenciou (šampón proti parazitom).....alebo si zaplať nadštandardnú izbu......

    vši na izbe v nemocnici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.