Zavrieť

Porady

Daňové priznanie matky na rodičovskej dovolenke + príjem z výhry

Dobrý deň - som matka na rodičovskej dovolenke,- minulý rok som poberala rodičovský príspevok - 2x som bola členom volebnej komisie + získala som 5eurovú poukážku na nákup potravín v jednom reťazci.Neviem celkom presne,z čoho si mám podať daňové priznanie- viete mi prosím poradiť ako podať daňové priznanie za minulý rok.Taktiež viem,že som manželovi nosila potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku - mimo toho potvrdenia mu treba dokladovať aj príjem z volebnej komisie a výhry,aby si na mňa mohol uplatniť odpočet. ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V akej výške bol príjem člena volebnej komisie ? Mala si zrazenú daň ?

    Výhra nepresiahla stanovený limit, preto je od dane z príjmu oslobodená. Do vlastného príjmu manželky by sa však mala započítať, rovnako ako hrubý príjem z volieb, znížený o odvody.
    tajnostkárka Daň som zrazenú zo sumy volebnej komisie mala - čiže ja ako osoba si dávať daňové nemusím ale manželovi to priložím k potvrdeniu z úpsvar? ešte sa chcem opýtať - teraz bola taká možnosť dať si preplatiť poplatky za lieky v poisťovni dôvera - na deti- využila som to - aj z tejto sumy treba podať daňové?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Tebe sa oplatí podať daňové priznanie - vrátia ti zrazenú daň. (ale nemusíš, ak nechceš)
    Do príjmu manželky sa ale započítajú všetky príjmy - len si ich pekne spočítaš - odrátaš zaplatené poistné (ZP si tam asi mala platené) - a manžel si túto sumu uvedie v DP (resp v žiadosti o RZD) - to je všetko ! On zodpovedá za správnosť - samozrejme, doklady treba mať doma odložené
    Už je to tu vysvetlené niekoľkokrát zo všetkých strán - že čo patrí a čo nepatrí do príjmu manželky, aj čo sú povinné prílohy! - § 11 odst 4b
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Katy, manžel predsa nemôže zodpovedať za to, čo manželka zle spočíta(či úmyselne alebo neúmyselne). Manželka mu predsa nemusí vyzvoniť koľko a AKO si zarobila.
    Katy a R ha-ha ... manžel je vždy sám zodpovedný za svoje daňové priznanie (to, že sa nechá manželkou oklamať DU určite nebude zaujímať
    marjankaj A ako zistí ten DU všetky príjmy? Všetky poskytovateľky (keď mám byť konkrétny sexuálnych) služieb, predsa nemajú ERP ?:___
      zbaliť

    Daňové priznanie matky na rodičovskej dovolenke + príjem z výhry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.