Zavrieť

Porady

PSS.sk vloženie na poslednu chvílu

Dobry den,dlho som váhal a nakoniec až 26.12 som vložil sumu potrebnu na získanie ŠP na svoju zmluvu v PSS.Peniaze odišli,ja nevidím dovod aby tam hned ten den prípísané byt nemali,ale človek u PSS nikdy nevie,tak sa radše opýtam,či ma niekto skúsenost s takto neskorým vkladaním na stavebné sporenie.
p.s: som v zahraničí,kontaktovat pss nemá cenu stále aj po uvedení čísla zmluvy - sumy - čísla účtu atd sa odkazuju že si mám dojst na pobočku ( ?! ) alebo zavolat ale tam budu zase požadovat identifikačný PIN ktorý mi vygeneruju za pár dní a pošlú ,,poštou,, na sk adresu,ktorá ale už neexistuje ( predaný byt ).....proste kocúrkovo.Vdaka
veronikasad tiež mi odišli z účtu 27.12, nevidím prečo by mal byť problém, veď na prevod je do konca roka ešte dosť prac.dní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    neviem, prečo hysáčiš?
    zrejme si robil prevod cez IB (lebo 26.12. bol sviatok) si pozri - kedy má tvoja banka hodinu H - vtedy platbu poukáže a skoro vždy je to ten istý deň v inej banke. Ak nie - tak najneskôr na druhý deň (vo VUBčke som sa s tým stretla). Moja banka napr poukazuje ráno do 8.00 - pracovný deň ... čiže by to bolo 29. teho - a okolo obeda aj pripísané v druhej banke.
    Zriaď si el prístup do PSS - a budeš si vedieť skontrolovať.
    teraz pozerám - že to asi zo zahraničia ? ... ale aj tak bolo dosť času.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jimmyx ,,hysáčim,, možno len z odpovedí od pss,ak im jasne a zrozumitelne napíšem že som dlhodobo v zahraničí a oni mi zas a znova pošlu odpoved, že mailom mi odpovedat nebudu a odkážu ma na návštevu pobočky alebo tel. číslo,kde ale ako som hore uviedol budu požadovat pin na identifikaciu mojej osoby.......proste jednanie a nakoniec sa aj dostat k odpovedi od sk uradov,bank a stavebných sporitelní je na palicu,idú si svoje a odchod nezájem.
    Katy a R a to si ako predstavuješ, že banka bude informovať hocikoho o stave tvojho konta ? (mail môže poslať hocikto) - no nehnevaj sa, to by čo bolo za banku.
    A o rýchlosti pripísania platby nerozhoduje v tomto prípade PSSka, ale tvoja banka - a predpokladám, že aj z tvojej banky platba odišla len 29. - neviem veru, či nejaká banka posiela platby cez víkend? - ale ako som už písala, presné info nájdeš na stránke tvojej banky, že kedy poukazujú platby!
    Jimmyx nebavím sa o banke ale pss.sk.....dostali meno - číslo zmluvy - dátum platby - presnú sumu a nebola práve okrúhla - číslo učtu z ktorého peniaze odišli a otázka znela ,,bola táto suma pripísaná k hore uvedenéj zmluve ANO/NIE........mi prosim vysvetli kto iný by tieto informácie mal a ak aj ano načo by mu taká informácia bola a čo urobila pss.sk namiesto položenie nejakej bezpečnostnej otázky radšej poslali blbý odstavec z ich manuálu pre blbcov a koniec,jednoduchšie ako zdvihnát zadok a niečo pre klienta urobit.
    buchač Jimmyx (Dnes 21:39)
    ...manuál pre blbcov a koniec,jednoduchšie ako zdvihnát zadok a niečo pre klienta urobit.
    --------------------------------------------

    Kdyš seš blbej, tak zvedni vocas a prdel a zajdi se zeptat...
    Je li libo, tak zaběhni i osobně...

    P.S.:
    Letěnka, nebo cestovní lístek a stracený čas Ti to určitě vynahradí...to info samozřejmě...
    Katy a R jimy - žiadna banka ti informáciu takto, ako chceš ty, nedá.
    a PSS je banka (len pre info)
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ja som dokladala 31.12.2014 a viem, že peniaze sú pripísané v roku 2014, vklad som robila v SLSP v hotovosti do W.
    máš zbytočné obavy, peniaze cez IB stačilo dať do 30. 12. 2014 (vrátane)....
    aby si sa ubezpečil, choď na pobočku a pracovník ti zistí stav tvojho účtu
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R presne tak - boli tam ešte 3 pracovné dni - a každá banka mala svoje "bankové " hodiny vypísané, dokedy je možné zadať tuzemskú a aj zahraničnú platbu - aby prešli platby do konca roka.
    Mila123 či tuzemská, či zahraničná -(EU) platby medzi cudzími bankami trvajú iba dni, t.j. deň kedy mi odídu peniaze z môjho účtu a na druhý pracovný deň sú po prevodoch pripísané peniaze na druhý účet.....
    Jimmyx prevod bol 26.12 zo slovenského účtu,zrealizovaný okamžite,tiež podla mojho názoru a logiky to tam musí byt,času bolo dost ale logika občas pri jednaní chýba,hlavne ked človek od nich niečo potrebuje....kým platí a nedáva otázky je všetko O.K
    No tak tento rok som tam zložit všetko hned a uvidím vo výpise za 2014 či to tam bude.........všetkým dakujem za odpovede.
    bodliak 26.12 nemohol byť zrealizovaný okamžite.
    Jimmyx platba bola zrealizovaná okamžite,skontrolované v príkazoch,ked som chcel poslat peniaze hned 1.1 tak vyhodilo pred zadaním platby hlášku že sa to nedá,bolo treba zmenit dátum na 2.1.......ale 26. normálne z účtu peniaze odišli aj ked neviem asi bol nejaký sviatok.
    Katy a R pozri si konečne obchodné podmienky - 26. teho neodišli z tvojej banky- v SK (aj keď z tvojho účtu odpísané sú)
      zbaliť

    PSS.sk vloženie na poslednu chvílu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.