Zavrieť

Porady

fa od platcu DPH z Čiech vystavená pre platcu DPH na SK s DPH

Ak platca DPH v Čechách, vystavil faktúru za tovar pre platcu DPH na SK s DPH /predpokladám, že mu platca z SK nepredložil kartičku DIČ/ mám to zaúčtovať ako bežný doklad za tovar v celej čiastke faktúry /základ+dph/?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ketums je offline (nepripojený) ketums

    ketums
    DPH je nedaňový náklad

    Skúsila by som vyžiadať od dodávateľa faktúru bez DPH, niektorí češi sú normální a dá sa s nimi komunikovať. Pokiaľ to však neopraví? DPH je určite nedaňový náklad.

    OK som si není istá, či si to DPH nemôžeš vyžiadať u čechov, ale na to si pozri prípadne upresnenie v zákone o DPH.
    Mayline Ja si ale myslím, že ak tú DPH vlastne zaplatíš a nemôžeš si ju uplatniť na odpočte, tak môže ísť do nákladov celá suma, len som si nebola istá, tak sa radšej pýtam.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    určite DPH je nedaňový náklad. Firma SR je platiteľ DPH, tak mala objednávať pod svojim ičDPH SK.
    Pokiaľ sú splnené podmienky, tak sa dá požiadať o vrátenie DPH na FU Praha 1.
    fortunka Nie je to nahodou do urcitej vysky (kedy sa neda poziadat o vratenie z ineho statu) danovy naklad? Nad tuto vysku sa musi ziadat a je to nedanovy?

    fa od platcu DPH z Čiech vystavená pre platcu DPH na SK s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.