Zavrieť

Porady

Activlab protein- ako ho správne pužívať?

Prosím viete mi poradiť ako správne používať activlab protein.....kupovala som ho kvoli zdravej výžive nie kvoli naberaniu. Pán v obchode mi zabudol dať návod a na výrobku nie je v Sr
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    na tvojom mieste by som sa spýtal toho odborníka, ktorý ti odporučil proteín na "zdravú výživu". Očividne o tom nič nevieš a prijala si čiastočnú radu, ktorej významu nerozumieš a ani ju nevieš využiť.

    Proteínový doplnok výživy pri bežnom spôsobe života nemá nič so zdravou výživou. Je určený pre športovcov, ktorí budujú svalovú hmotu. V žiadnom prípade nenahrádza pestrú stravu (ktorá bežnému človeku viac než postačuje pre "zdravú výživu").

    Snáď nechceš držať vysokoproteínovú diétu? To sa ale nerobí s proteínovým práškom.

    Chceš radu? Ak si to kupovala cez e-shop, tak využi dobu na vrátenie. Ak to nie je možné, tak daj inzerát na fitness fóra, predaj to, a sebe nakúp kuracie prsia a ryžu natural...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Ak ho potrebujes zuzitkovat....tak si ho rob ako nejake denne jedlo....desiata,olovrant.....ja pijem protein ako raňajky.....
    25 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik dnes budem rýpať asi do každého
    ona ho kupovala kvôli "zdravej výžive"... Proteínový nápoj ako náhrada normálneho jedla? Pri žiadnom nadmernom výdaji energie? To fakt?
    O bjonde nevieme ani ň. Možno sa chce zdravo stravovať, aby schudla (tak na 99%) či upravila cholesterol, pečeňové testy, alebo čo. Hm, ale na druhej strane najväčší problém stravovania sú žiadne či nedostatočné raňajky. Proteínový nápoj na raňajky by to mohol vyriešiť. Rýchle a výživné.
    Prudká zmena v príjme proteínov (bez adekvátneho výdaja formou fyz. aktivity) má ale často nepríjemné vedľajšie účinky - u mňa sa napr. prebytok proteínov prejavuje špecifickou bolesťou hlavy.
    A v neposlednom rade - proteínové prášky bývajú obohatené o veci potrebné pre aktívnych športovcov (často na hranici anabolík). Pre obyčajného intenzívne nešportujúceho človeka to nie je nič vhodné a prospešné. Kreatín, a taurín. Ďalej asi 20 druhov L-aminokyselín - ktoré ale asi nebudú na škodu, akurát jej bude chutiť jesť Kreatín pre obyčajného človeka - hm, hm. Síce v jednej dávke ho nie je závratne veľa, ale nešportovec to nepotrebuje, ani zadržiavanie vody ani "nárast" svalov či sily.
    lujza.j Rypat mozešv pohode....mam "svoje" stravovanie....zacinala som na proteinovej diete....a na minime cukrov....ranny protein cca.+-100 kcal.je pozostatok....pre cvicenca doplnok pre mna hlavne jedlo....som bez cvicenia...logika nemas cukry nemas energiu...telo si casom zvykne...telo je sviňa
    jslancik keď si zvyknutá, tak je to iné. a predpokladám, že si niekedy cvičila, teda máš svaly, ktoré to spália.
    čo s tými cukrami? v proteínoch je väčšie či menšie percento cukrov, asi tak od 15% nahor.
    lujza.j Kupovat si davam kolegovi...vie,ze minimum cukrov max.bielkovin.....ked si bez cukrov....telo si "ich" berie z tukov....tak redukujem bez pohnutia prstu hej kedysi som cvičkala...teraz tak max.rychla chodza....mozno pre niekoho trapenie...momentalne mi to tak vyhovuje....na šutaku sa mi rehoculebo som furt v ketóze
    jslancik hm, ketóza. možno by som jej "obetoval" aj 25 kg btw. diky za tip
    lujza.j Zaciatok je brutal....ale da sa vies s cukrom je to tak ...cim viac ho jes tym viac ho chces....je to svyna hnusna
    jslancik cukor je smrrrrrrť
    lujza.j ...ale ved maju pravdu
    jslancik majú, majú
    zaujímavé s tou ketózou. Mne sa to ako pojem spájalo/prekrývalo s katabolizmom, preto to nebolo zajímavé. pravdepodobne sa na to dám, snáď zvládnem prvé dni. Ale čo, veď na bolesť hlavy som zvyknutý A aspoň miniem nejaký starší Whey Gold Protein.
    lujza.j Je to citit ako cukor nedavas telu....ako dochnešpotom telo prepne a da sa....len to v hlave moc neries....trosku si straz aj kalorie....
    Anika61 Iujza.j....neviem ti napisat ss:-) aj ja by som mohla si davat take cosi???:-)
    jslancik anika, a to ti neodporúčali v tvojej otázke? spomínala si tam tuším nutridrinky, ale kľudne aj proteíny skús. čo najkvalitnejšie, s rozumom. Prípadne aj gainer, ten je špeciálne na priberanie (viac sacharidov voči bielkovinám).
    evuš Anka, Ty chceš pribrať a nie chudnúť - takže Ty na ketózu ani nepomysli !!!!
    jslancik evuš, tiež som zalamoval rukami. ale ona chce proteíny piť, nie ketózu
    evuš ..už sem se lekla :-)
    lujza.j Anka....ty NIE....evuš ma uz pozna co som zač
    lujza.j Jaj do keľu...tiez som sa lakla
    Anika61 Tak ano -ci nie-teraz som z toho jeleeeen?tie proteiny myslim
    jslancik k proteínom sa ti nik nevyjadril okrem mňa. všetci vyšilujú, že chceš spaľovať tuky
    evuš Anka, jslancik píše, že proteíny na vyššej báze sacharidov môžeš...lenže musíš i jesť vyváženú stravu a nie len "chliapať" proteíny :-)
    Anika61 Mam doma Monster Mass/muz ma/tak,ze by som si len tak ja neviem...vecer?jest budem ''normalne''...mozem tak a to?
    jslancik na tvojom mieste by som začal určite ráno, vtedy býva najväčší problém s dostatočným jedením. A večer pred spaním tiež si daj. Medzitým podľa chuti. Treba si odsledovať, ako na to budeš reagovať. A nezanedbávať dostatočné a pestré normálne jedlá.
    Anika61 To mas pravdu rano nemozem do seba nic dostat...vacsinou je obed....a DAKUJEM:-)
    lujza.j Mozes si to robit aj do plnotuc.mlieka....aj bananove sejky...ak mas rada....
    Anika61 Bleee,mlieko nemam rada:-)
      zbaliť

    Activlab protein- ako ho správne pužívať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.