Zavrieť

Porady

Výpočet náhrady mzdy za dovolenku pri minimálnej mesačnej mzde?

Zamestnaný od 17.10.2014, mesačná mzda 352 eur. Výpočet mzdy za december (23dní), z toho 2 dni dovolenky a 3 dni sviatky?
V rozhodujúcom období (júl-sept) neodpracoval 22 dní ani 170 hodín, čiže sa použije pravdepodobný zárobok, v programe som zadala pravdepodobný mesačný zárobok 352 eur, počet odpracovaných hodín v akt.mesiaci 160hod (20dni), počet hod.sviatkov v akt.mesiaci 24hod (3dni), program vyrátal priemer na dovolenku 2,0230, čiže v konečnom dôsledku má zamestnanec vyššiu HM = 353,77eur, je to správne že mu počíta taký priemer?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vvypocet je spravny, kedze sa berie do uvahy priemerny pocet hodin v mesiaci.
    A je to v poriadku, ze ma o nieco vyssiu hrubu mzdu kvoli tomu.
    Carsgirl Program berie do uvahy pocet pracovnych hodin v akt.mesiaci, cize v nov. to bolo 152hod(19dni), + pocet hodin sviatkov v akt.mesiaci 8hod. a ak zadam pravdepodobny mesacny zarobok 352 eur, tak mi program vyrata priemer na dovolenku 2,200 eur, predsa len je to rozdiel oproti 2,023...este stale je to spravne?
    Ma napadlo, ze je lepsie si vyberat dovolenku, lebo je vlastne lepsie ohodnotena v konecnom dosledku ako robota

    Výpočet náhrady mzdy za dovolenku pri minimálnej mesačnej mzde?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.