Zavrieť

Porady

Súrne - návšteva z IP

Prosím o pomoc.
Ohlásila sa nám "návšteva" z IP. Prosím o radu. Čo môžeme od nich čakať? Čo budú od nás pýtať?
Je to súrne, neviem či už nie sú na ceste.
Ospravedlňujem sa - nevedela som, kam mám zaradiť túto otázku.
Vopred ďakujem za rady.
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Tak začnem:
pracovné zmluvy
zápisníky bezpečnosti práce
záznamy o školeniach BOPZ
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

moja dávnejšia skúsenosť, neviem, ako postupujú v súčasnosti

http://www.porada.sk/showpost.php?p=87727&postcount=4
Tiež ich zaujímal každý človek, prítomný na pracovisku.....či tam nie je náhodou "na čierno"
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

pridám - možno námatkovo skontrolujú napr.poslednú výpoveď (formality)
chcú aj zápisy z predchádzjúcich konrôl - ale to asi nie je váš prípad
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

väčšinou idú cielene, na základe nejakého "bonzu". Nám kontrolovali komplet evidenciu nadčasových hodín, smernice o odmeňovaní, pracovné zmluvy, dokonca osobné ochranné prostriedky, výplatné pásky.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Trebalo by vedieť akú oblasť idú kontrolovať. Môže to byť aj niečo, čo sa týka OBP v oblasti prevádzky, čiže technické kontroly strojov a zariadení a tam treba mať zabezpečené záznamy o technických prehliadkach strojov tzv. denníky strojov a pod. Zisti si akú oblasť idú kontrolovať. Nemusí to byť práve oblasť zamestnancov alebo čiernej práce.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Vôbec neviem, čo idú kontrolovať. Zložky zamestnancov mám dúfam v poriadku.
Dochádzku idem rýchlo dorobiť. Ozaj - koľko dozadu kontrolujú?
Zápisníky dúfam sú tiež OK.
No, už sa na nich teším.
Ten pán čo telefonoval chcel hovoriť s konateľom a tomu som kázala, aby sa spýtal, čo máme pripraviť. On sa samozrejme nespýtal, tak vôbec neviem, čo budú od nás chcieť.
Myslíte, že to môže byť kontrola na základe bonzu?

Ešte prosba: nemá niekto tabuľku napr. v exceli na dochádzku. Moc by mi pomohla. Ď.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Tabuľka v exceli je na stiahnutie v tlačivách. Zaujíma ich predovšetkým nadčas a podobne. Nie jeden mesiac dozadu. V zápisníkoch by malo byť potvrdenie každý rok o preškolení BOZP.
0 0
mona.na mona.na

mona.na je offline (nepripojený) mona.na

Zuzana2
Vôbec neviem, čo idú kontrolovať. Zložky zamestnancov mám dúfam v poriadku.
Dochádzku idem rýchlo dorobiť. Ozaj - koľko dozadu kontrolujú?
Zápisníky dúfam sú tiež OK.
No, už sa na nich teším.
Ten pán čo telefonoval chcel hovoriť s konateľom a tomu som kázala, aby sa spýtal, čo máme pripraviť. On sa samozrejme nespýtal, tak vôbec neviem, čo budú od nás chcieť.
Myslíte, že to môže byť kontrola na základe bonzu?

Ešte prosba: nemá niekto tabuľku napr. v exceli na dochádzku. Moc by mi pomohla. Ď.
Tabuľku som našla tu, pripojím Ti ju
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

U nás kontrolovali : zmluvy, dochádzku za posledný polrok - nadčasy, evidencia nočných zmien, výpovede, lekárske prehliadky na nočnú prácu, výplatné pásky - zložky (mzda za nadčas, cena práce, platové stupne), doklad o vydaní pásky za-com, stravné lístky, dohody o VP a DBPŠ, začiatky a konce pracovných zmien, oznámenie prestávky, zápisníky BOZP, plán dovoleniek a pod.
0 0
gerty gerty

gerty je offline (nepripojený) gerty

Pri kontrole musia byť konatelia, alebo majitelia, ak niečo nemáte v poriadku, a neboli vopred ohlásení, nie ste povinná im dať doklady.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Ohlásil sa - príde zajtra.
Neviem ako inde, ale u nás sa nadčasy vyplácajú v prémiách.
Ani by som to tu nemala písať, ale čo už. Je to tak. "Bokom" chalanom vypočítam, koľko im prináleží - podľa ZP a hotovú sumu dám do prémií. Pretože by mali prekročený limit nadčasov už za dva mesiace. Takže na páske i v dochádzke je odpracovaných 7,5 hod. denne.
Ako to robíte vy?
Vďaka za tabuľku. Do tejto však neviem písať. Ale našla som si inú - tu na porade. Už makám na dochádzke - bude síce spracovaná na PC, ale čo už - musím sa vyhovoriť, že sa mi nechce písať ručne.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Ešte prosím: my nemáme ani odbory ani zástupcu zamestnancov.
Je to chyba? Je nás priemerne 14 ľudí.
Pracovnú dobu by sme mali mať niekde vyvesenú? Lebo sa nám menila a nemáme zmenu v prac. zmluvách.
A prosím Vás čo s tými nadčasmi? Nikto ich nevyplácate takýmto spôsobom? (Ako uvádzam v príspevku č. 11)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzka nezameriavaj sa len na mzdovú oblasť , priprav sa aj na BOZPP
pozri tu :

http://www.safework.gov.sk/
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Aj my to tak robíme a viem aj o iných, čo to tak robia.Ak s tým súhlasia,tak je to OK.Dúfam,že sa niektorý z nich na to nesťažoval, to by už bolo horšie.V papieroch to musí byť bez tých hodín nad limit./dochádzka/
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

My to tiez tak niekedy vyplacame (ako uvadzas v prispevku 11) a potom
spisem tabulku v exceli, kde je os.cislo, meno zamestnanca, suma premii,
veduci strediska dopise "Suhlasim" a podpise sa a ja si to zalozim k vyplatam.

Marta
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Zuzana2
Ešte prosím: my nemáme ani odbory ani zástupcu zamestnancov.
Je to chyba? Je nás priemerne 14 ľudí.
Pracovnú dobu by sme mali mať niekde vyvesenú? Lebo sa nám menila a nemáme zmenu v prac. zmluvách.
A prosím Vás čo s tými nadčasmi? Nikto ich nevyplácate takýmto spôsobom? (Ako uvádzam v príspevku č. 11)
Nie je to chyba, ani my nemáme zástupcov a je nás 200. čo sa týka tých oznámení, nám to vytkli. Takže : začiatok a koniec zmeny a tiež začiatok a koniec prestávky treba vyvesiť napr. v šatni. Ak nie je možné dodržať prestávku - napr. pri výrobe alebo v obchode - treba tú prestávku značiť presne každý deň od-do. Nám vytkli veľa takýchto maličkostí. Ale čo už.
Čo sa týka tých nadčasov, nie je to správne. Môžu si pýtať skutočnú dochádzku a potom bude problém. Avšak môžeš to urobiť tak, že dáš za-com napr. 10 hodín nadčasu a ostatné do prémií. Lepšie je, keď je aspoň niečo v nadčasoch, aby videli, že platíte príplatky. Potom dajú pokoj.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Vďaka za všetky príspevky.

Zita5
Zuzka nezameriavaj sa len na mzdovú oblasť , priprav sa aj na BOZPP
pozri tu :

http://www.safework.gov.sk/
No, ja sa zameriavam na mzdovú oblasť hlavne preto, že som mzdárka a chcem mať všetko v poriadku. S ostatným už tak veľmi nepohnem. Aj teraz som prosila šéfa, aby dopodpisoval dovolenkové lístky. Povedal dobre a išiel preč.
Som síce mzdárka, ale chcem samozrejme, aby všetko dopadlo pre celú firmu OK.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Braňo
väčšinou idú cielene, na základe nejakého "bonzu". Nám kontrolovali komplet evidenciu nadčasových hodín, smernice o odmeňovaní, pracovné zmluvy, dokonca osobné ochranné prostriedky, výplatné pásky.

ÁNO - PRIŠLI CIELENE. BOL TO BONZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

fipina
U nás kontrolovali : zmluvy, dochádzku za posledný polrok - nadčasy, evidencia nočných zmien, výpovede, lekárske prehliadky na nočnú prácu, výplatné pásky - zložky (mzda za nadčas, cena práce, platové stupne), doklad o vydaní pásky za-com, stravné lístky, dohody o VP a DBPŠ, začiatky a konce pracovných zmien, oznámenie prestávky, zápisníky BOZP, plán dovoleniek a pod.
fipina, prosím ťa akým spôsobom sa dokladuje vydanie pásky zamestnancom? Je to len v prípade vyplácania mzdy na účet? Alebo aký predpis mi to určuje?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
To abel:

napr. v mzdovom programe od Krosu je doklad o prevzatí výplatnej pásky. Normálny zoznam, na ktorý sa ti zamestnanci podpíšu, že prevzali výplatnú pásku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať