Zavrieť

Porady

preradene- povýšenie zamestnanca - na novú pozíciu

Ako mam postupovat, pri preradení zamestnanca z vyroby do kancelarie? v zakone je ze na to musi byt dôvod, tento nemame, ide len o jeho "povyšenie". Treba ukončit jeho zmluvu a uzatvorit novu na tejto pozícii? alebo ako by som mala postupovat? Dakujem za odpovede

(3) Ak nemožno dosiahnuť účel preradenia podľa odseku 2 preradením zamestnanca v rámci pracovnej zmluvy, môže zamestnávateľ preradiť zamestnanca v týchto prípadoch po dohode aj na prácu iného druhu, ako bol dohodnutý v pracovnej zmluve.
Podla tohto sa ten ods. 2 a 3 vylučuju..tak mozem ho preradit na zaklade dohody? tak načo je ten ods. 2?
Kto sa v tom vyzna pls pomozte .


uz som nasla odpoved, len neviem ako môžem zrušit tuto otazku
OTAZKY NA PORADE SA NEMAZU ! Pomahaju aj inym pri hladani odpovede na rovnaky problem.
Naposledy upravil ivka70 : 09.01.15 at 09:51 Dôvod: Vratenie povodnej otazky
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Tak sa podel s odpoveďou - možno pomôže niekomu inému
llentikaa chcela som vediet či je možne preradit zamestnanca na inú pozíciu a ako. V zakone je definovane ze sa to da iba v stanovenych pripadoch tak ma to poplietlo, ale dalej sa tam píse ze v prípade ze sa zamestnanec so zamestnancom dohodnu formou dodatku k prac. z mluve je to mozne.
Tweety samozrejme, že je to možné, a pri povýšení sa určite zamestnanec aj poteší
veronikasad Vzhľadom k tomu, že sa menia podmienky pracovnej zmluvy, preradenie urobte nie cez Dodatok, ale Dohodu o zmene pracovnej zmluvy (obojstranne podpísanú).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    preradene- povýšenie zamestnanca - na novú pozíciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.