Zavrieť

Porady

Mishok Mishok

Mishok je offline (nepripojený) Mishok

Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac
Pochváliť
Ostáva dúfať že FS SR sa bude aj svojim výkladom riadiť, nakoľko nie je právne záväzný a nedorubí vám penále za neplatenie preddavkov v zákonnej výške.

§ 10
Preddavky na daň a platenie dane
(2) Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane upravenej podľa § 7 za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru zdaňovacieho obdobia.

z §10 ods 2 vyplýva že k 1.1. sa posudzuje iba to či vozidlo je alebo nie je predmetom dane.a ak je tak Výška predpokladanej dane sa určí na celé obdobie tz. 1.1. - 31.12.
ako ročná sadzba dane (§6) upravená podľa § 7

Doplnené:
Mimochodom ak by som si vypočítal výšku preddavku tak ako je uvedené v ,,informácií" tak sa mi môže stať že aj keď sa mi nič nezmení počas zdaňovacieho obdobia (ziadny vznik zánik danovej povinnosti a ine) tak budem mat nedoplatok/preplatok na základe splnenia casovej podmienky v §7
Naposledy upravil Mishok : 10.01.15 at 09:30 Dôvod: doplnenie
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Pochváliť
Totoje úplne báječné. Ďakujem. Pani z daňového úradu mi tvrdila, že v tomto roku je variabilný symbol DIČ!!!!!! A nedala sa predvedčiť.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
Janiela
Totoje úplne báječné. Ďakujem. Pani z daňového úradu mi tvrdila, že v tomto roku je variabilný symbol DIČ!!!!!! A nedala sa predvedčiť.
zoznam niektorých variabilných symbolov.. je tam okrem iného VS pre preddavky DzMV, aj pre DzMV..
https://www.financnasprava.sk/_img/p...5_upravene.pdf
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
Janiela
Totoje úplne báječné. Ďakujem. Pani z daňového úradu mi tvrdila, že v tomto roku je variabilný symbol DIČ!!!!!! A nedala sa predvedčiť.
To bola upratovacka? Ak nie a bola to uradnicka, tak to treba nahlasit na FB stranku financnej spravy
1 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Pochváliť
avalik
Janiela
Totoje úplne báječné. Ďakujem. Pani z daňového úradu mi tvrdila, že v tomto roku je variabilný symbol DIČ!!!!!! A nedala sa predvedčiť.
To bola upratovacka? Ak nie a bola to uradnicka, tak to treba nahlasit na FB stranku financnej spravy
Avalik, na to sa chystám, i tak ďakujem za typ.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Pochváliť
Žabinka
Janiela
Totoje úplne báječné. Ďakujem. Pani z daňového úradu mi tvrdila, že v tomto roku je variabilný symbol DIČ!!!!!! A nedala sa predvedčiť.
zoznam niektorých variabilných symbolov.. je tam okrem iného VS pre preddavky DzMV, aj pre DzMV..
https://www.financnasprava.sk/_img/p...5_upravene.pdf
Žabinka, ďakujem za návod, mám ho stiahnutý a pravidelne ho aktualizujem, no niekedy už ničomu neverím, toľko je zmien a nestíham registrovať (nechcem povedať , že každú blbinu).
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Pochváliť
Mňa by zaujímalo, ako vypočítam preddavky k vozidlám, ktoré nemajú uvedený dátum prvej evidencie v technickom preukaze. Uvediem +20% vyššiu predpokladanú daň?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Pochváliť
asi sa opýtam blbo, ale ku ktorému dňu posudzujem vek vozidla ? k 1.1.2015 ?

nejako mi uniká táto informácia jednak z pohladu preddavkov, tam je to jasné z priloženej info z DU, takže preddavku k 1.1.2015 beriem vek vozidla) Ale ma to zaujíma aj z pohladu vyčíslovania dane za rok 2015 v DP ktoré sa bude podávať o rok. Vďaka.
0 0

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 31.01.12
  2. Príspevkov: 303, Posledný príspevok: 12.01.10
  3. Príspevkov: 39, Posledný príspevok: 02.02.05
  4. Príspevkov: 84, Posledný príspevok: 29.01.05
  5. Príspevkov: 30, Posledný príspevok: 11.01.05