Zavrieť

Porady

Odhláška odhláseného vozidla

Dobrý deń, SZČO odhlásil MV k 31.12.2013. Od 01.02.2014 vozidlo pracovalo, a od 01.04. sa predalo. MV som neodhlasovala, nakoľko bolo odhlásené. Mala som ho zas odhlásiť? Ďakujem
mondes Je vozidlo v obch. majetku? Alebo išlo o súkr. vozidlo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak bolo v majetku, prečo sa potom odhlásilo už v 2013, keď sa používalo ešte aj v roku 2014? Bolo ho potrebné odhlásiť až predajom.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett automobil sa nepoužíval na podnikanie, nakoľko sa vyradil z dôvodu opravy
    Tweety to, že sa opravoval ,nie je dôvod na jeho vyradenie
    avalik oprava nie je dovod na zanik danovej povinnosti DzMV - http://www.porada.sk/t256843-dan-z-m...nfo-fs-sr.html
    Iwett A keď už som to takto doriadila, musím spätne poslať odhlášku odhláseného MV ku dňu predaja?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Vznik DP sa v r. 2014 neoznamoval. Ak sa vozidlo pouzivalo na podnikanie, po predaji vozidla bol termin 30 dni na oznamenie zaniku dane z MV.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Doplním: Ak išlo o súkr. vozidlo využívané na podnik. účely, tak taktiež sa malo odhlásiť k dátumu, kedy sa prestalo využívať na podnikanie. Ak tak urobíš spätne, počítaj s prípadnou pokutou. No je tu ešte taká možnosť, že si neuplatníš v účtovníctve výdavky spojené s vozidlom, t.j. PHM, cesťáky, atd a vtedy nemusíš s tým už nič robiť, lebo auto bolo odhlásené k 31.12.2013.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett ide o vozidlo v majetku firmy. Je odhlásené v roku 2013, lebo v roku 2013 mi na DU povedali, že keď sa v zime nepoužíva, môže sa odhlásiť. To ale nebolo dobre. Jedná sa o nákladné MV. Ale ide o rok 2014, v ktorom sa predalo. A ja som ho neodhlásila ku dňu predaja, lebo ono vlastne bolo odhlásené a odhlasovať odhlásené som chápala, že netreba. A teraz potrebujem zaplatiť daň z MV za mesiace, kým sa nepredalo, lebo v usmernení DU je už jasne napísané, že kedy sa môže odhlásiť. Daň vyrátam, zaplatím, len neviem či musím dať spätne odhlášku ku dňu predaja.
    Tweety tak zavolaj správnkyni dane, čo máš robiť, či novú odhlášku alebo ako, ale podľa mňa áno, lebo sa používalo v roku 2014
    mondes Keďže v r. 2014 sa už prihlášky nepodávali len odhlášky a auto ste využívali na podnikanie aj v r. 2014, tak je potrebné ho ku dňu predaja auto spätne odhlásiť..
    Ja som tak spätne tiež odhlasovala jedno auto a živnostník musel zaplatiť pokutu 30 eur.
    Iwett Ďakujem všetkým, aj mne to vychádza, že sa malo odhlásiť, len vtedy sa mi to videlo nelogické odhlasovať odhlásené MV a teraz keď idem vypisovať daň z MV zdá sa mi zas nelogické platiť za odhlásené. No dúfam, že to bude len tých 30,- €
      zbaliť

    Odhláška odhláseného vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.