Zavrieť

Porady

rizikové tehotenstvo-skúšobný prac pomer je možné vyplácanie PN do konca tehotenstva??

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ak sa mi práve začal pracovný pomer(práve plynie 2 týždeň) a som 3 mes v skúšobnej dobe, a zistila som že som tehotná no musím isť na rizikové kvôli mojmu zdravotnému stavu, bude mi priznané nemocenské a následne vyplácane až do konca tehotenstva resp. trvania PN??? Bude vypočítaná klasicky?? Pýtam sa hlavne preto lebo som stále na rodičovskom príspevku, a dcerka chodí do škôlky. Ďakujem za info..
Naposledy upravil Kika5991 : 10.01.15 at 07:31
8 komentárov     zbaliť
Mila123 upresni, mala si pred týmto PP aj iný PP? ak áno, dobu trvania predchádzajúceho pracovného pomeru - uveď
Kika5991 pardon, zabudla som uviesť že som aktuálne stále na rodičovskej dovolenke až do apríla.
Mila123 odpoveď som nedostala.....
minulý rok si poberala RP bez pracovného pomeru?
Mila123 a teraz chodíš do práce , pracuješ, alebo iba si zamestnaná a čerpeš RD?
Kika5991 momentálne od začiatku roku pracujem, no musím isť na rizikové, lebo mam poruchu krvy. Minulí rok som pracovala od septembra 2013 do septembra 2014(dcerka chodila do jaslí) a potom som dostala výpoved, tak som nabehla naspäť na RD, no podarilo sa mi konečne zamestnať a v tom som zistila že som tehotná. Viem že mi zamestnávateľ ukončí prac. pomer, no chcela by som vedieť či mi zostane Pn ak na nu nabehnem hneď, a či budem dostávať davky PN aj ked som na rodičovskej.
Mila123 máš nárok na dávky nemocenského poistenia, VZ bude zrejme použitý z roku 2014, po splnení podmienky 90 dní (ak si odpracovala viac ako 90 dní - to predpokladám, že si splnila)
PN budeš čerpať až do nástupu na MD a podľa podaných informácií máš nárok i na MD z ochrannej letoty
Kika5991 VZ? to je vzorec výpočtu?? či ?? Velmi sa v tom nevyznám. Dakujem ti za pomoc a odpoveďe..
Mila123 VZ je vymeriavací základ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Akú prácu vykonávaš ? Ukončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe s tehotnou pracovníčkou nie je pre zamestnávatela až také jednoduché ...


    § 72
    Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
    Na začiatok

    (1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.

    (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
    Kika5991 dakujem za odpoved, pracujem momentálne ako odborný predajca v kupeľnovom študiu

    rizikové tehotenstvo-skúšobný prac pomer je možné vyplácanie PN do konca tehotenstva??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.