Zavrieť

Porady

Moze mi škodiť kúrenie plynovým žiaričom?

Môže mi uškodiť kurenie plynovým žiaričom umiestneným nad hlavou cca 3m. Bolia ma totiž trapézy už cca 2 mesiace. Raz viac inokedy menej, ale nemôžem sa toho zbaviť.
Naposledy upravil ivka70 : 10.01.15 at 18:47
3 komentárov     zbaliť
taiko a to sa tym ziaricom chces liecit?
Alyaly nie, je to kúrenie v práci, iné tam nie je
Alyaly nazývajú to skôr teplomet, je umiestnený nad pracovným miestom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Čo robíš, kde robíš, ako robíš...tam je skrytá odpoveď.


    Videl som nie na jednom pracovisku, kde mali takéto ohrievače pomaly pod zadkom a nič sa nedialo.
    Ale na druhej strane môže dôjsť k nahriatiu (prehriatiu) svalov a následne vyjdenie na chladnejšie miesto a vtedy je to už o inom...
    A ak sa skĺbia dohromady ten prechod z teplého priestoru do chladnejšieho s manuálnou prácou...to je už hotová pohroma.

    DOPLNENIE:
    Je veľa článkov...napríklad http://www.masaze-poprad.sk/index.ph...127&Itemid=115
    Alebo
    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
    Naposledy upravil buchač : 10.01.15 at 18:44
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alyaly pracujem na dielni v stoji, na výkon...
    taiko eejha, to prehriatie a zachladenie ma nenapadlo. Na tom moze byt kus pravdy
    buchač Alyaly

    Tak potom moja dedukcia nebola mimo...a teda aj platí...
    Doplnil som príspevok .
    Alyaly dalšie od kúrenia umiestneným pracovníčkam je zima a tak je to nastavené na vyššiu teplotu, vypína ked sa nahreje, to trvá aj 2 hodiny
    Alyaly ide o to ako sa mám liečiť na tie bolavé trapezy
    buchač Nejde o to, ako sa máš liečiť (aj keď o to ide)...Ale viď moje doplnenie.

    Ide o iné.
    Svoj problém nadnes aj zamestnávateľovi, nech problém rieši. Veď jednému je zima a druhý sa potí od tepla.
    Nech sa pokúsi rozmiestniť tie tempomaty trochu inak, vo vhodnejšom rozpätí.
    Alyaly no, ono to nejde lebo sú rozmiestnené vo svetlíkoch v streche a tie sú vyššie ako ostatný strop haly. Už to aj posunuli asi o 1,5m no viac sa nedá, je na hale husté.
      zbaliť

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    plynové ohrievače okrem iného spaľujú kyslík a produkujú CO v priestore, kde sú umiestnené...

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Alyaly, buchač (10.1. 2015 o 19.14 hod) má pravdu, zamestnávateľ by mal situáciu riešiť. Skôr ako liečbu, potrebuješ mať dobrú prevenciu, a to je práve to nadnesenie problému zamestnávateľovi, ináč to budeš mať čím ďalej, tým horšie.
    Mám ten istý problém ako ty. Veľmi dobre mi pomohla elektroliečba, ale teraz ani na krok bez šálu, šatky, roláka, najmä pri striedaní teploty - to je tá prevencia.
    Pozor na prievan, prechod z teplej miestnosti do chladnej a pod.
    Viem, so šálom sa pracovať nedá, teraz sa prelieč a začni hneď s prevenciou.
    Asi napíšem blbosť - nech si tvoje miesto vyskúša šéf :-)
    Alyaly to vieš, ja chodím pravidelne k neurologovi, mam problemy s križami, teda platničky mam cele zatiaľ len tie medzištrbinové priestory zúžené a spôsobuje mi to bolesti. No a teraz vlastne ešte tie trapezy. Pracu inú nemám, aniiný zdroj príjmu. Potrebujem byť zdrava. :/ zamestnavatel je zahraničný, ale vedúci výroby je Slovák, ten urobil čo mohol
    Janiela To je mi ľúto, plne ťa chápem.
    A "presadiť" ťa nemôžu? Takto sa zničíš.

    Moze mi škodiť kúrenie plynovým žiaričom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.