Zavrieť

Porady

Družka alias strecha nad hlavou.

Dobrý deň!
Zdá sa mi, že porekadlo"Pre dobrotu na žobrotu" je viac ako na 300% pravdivé, ale predsa mi nedá pokoja, aby som Vás nepoprosil o pomoc a radu.
1. S družkou sme26 rokov, nemáme žiaden papier o tom.Všetko sominvestoval do domácnosti.
Výplaty, od roku 1995, krď firma krachla, ajbrigády, aj VPP, aj z Kultúrneho centra (na zmluvu), aj z Mestského úradu - poslanecké (jedno volebné obdobie som poslancoval.).Družka sa postarala o to, že na účte mám -300Euro, na American karte mám -1200Euro.
2. Keď mi zomreli rodičia, dom sme predali, všetko som dal do domácnosti.Aj za seno a lúky, čo sme predali...Družka sa zriekla svojho dedičstva v prospech brata.
3. Vyhral som auto v hodnote 440 tisíc. Vraj ho "neuživíme", takže som si ho dal vyplatiť. Dostal som rovných 300 tisíc. V septembri som dal na účet vyše 250 tisíc. Na budúci rok (prechádzali sme na Euro) v júni bolo 500Euro...Cestovala po Prahe, k lekárom do Košíc, požičala peniaze kamarátke a rodine (bez môjho vedomia) bez papiera a bez svedkov. Dnes, jedna chodí za dcérou do Anglicka, ale na vrátenie nemá.
Jedinné, čo som si kúpil, bol kvalitný počítač v hodnote 995 Euro. Automaticky sa kúpil taký istý aj družkinmu synovi (dnes má 36 rokov). behom roka -dvoch ho mal zaplatiť, ale do dnes nedal ani cent. Namiesto toho má exekútora tretí krát na krku (aj z môjho auta mu matka posunula minimálne 90 tisíc SK) Strieda zamestnania, aj telefónne čísla,matka mu posiela tajne peniaze s autobusom,aby neboli doklady... Ďalší počítač sa zakúpil družkinej neteri. Keď som sa ju spýtal, čo je s peniazmi, dostal som síce 150 Euro a potom mail:Hat, nemám...Nemám robotu."...
A čo je najdôležitejšie. Keď sme byt kupovali, požičala nám moja sestra. Družka sľúbila, že byt bude na polovicu. Roky ma ťahala za nos, že pôjdeme za notárom , ale skutek utek...Nemám ani omietku v byte. Aj umelé okná boli z peňazí z auta,ale faktúra je na jej meno, lebo byt je na jej meno...
Dozvedel som sa, že:"Byt dám Viktorovi(synovi). Viktor sa neožení, aby mal strechu nad hlavou."
Vraj povie synovi, aby ma nechal bývať... Dnes sa situácia zmenila. Začal sa akýsi psychický teror. Vraj, keď zomriem, NIKTO nebude lašovať po jej byte a na moje veci (napr. kameru) má Viktor právo, lebo bývame pod jednou strechou. Zaujímavé, ale na časť bytu nárok nemám, lebo byt už má trhovú hodnotu...ˇPodať žalobu? Mám strach. Dozvie sa a som na ulici, aj keď nepijem a nefajčím, nebijeme sa, (ona fajčí 20cigariet denne po 2,40 Eura)...Pohádala sa s mojou sestrou a mám zakázané sa so sestrou stýkať a rozprávať:"Buď ja, alebo Tvoja sestra". Musel som vymazať všetky kontakty.
Sleduje "Súdnu sieň" a neraz mi povedala, čo všetko bolo"Videl si v súdnej sieni."...
Navštívil som právnika a on mi povedal, že pri prípadnej žalobe, môže byť aj ďaľšie riziko. Môže dôjsť k sebeublíženiu, alebo k poškodzovaniu vecí. Poreže si napr ruku a zavolá políciu, že som ju ja napadol... Rzbije nejaké sklá, zapolá políciu, že som to ja robil...A zakon hovorí, že:"Tiran musí z domu": Aj ona mi to neraz povedala. Ale aký som ja tyran- to neviem...Mám čistý trestný register...
Roky stratené, zdravie podlomené, peniaze vybielené, ani strecha nad hlavou. Variť neviem, na byt nemám,...vždy som sa riadil podľa toho, ako som bol vychovaný:"Rovnaké práva-rovnaké povinnosti"...A ona tú situáciu zneužíva a ma teraz psychicky vydiera...
Za tie roky nemám akési morálne právo, aby som aspoň o časť strechy neprišiel?
Nie som grázel, ani alkoholik, aby som skončil medzi bezdomovcami, alebo s nožom v bruchu, aby sa trápenie skončilo...
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Pokiaľ máte mínusové konto, tak zrejme nebudete mať ani na advokáta, prípadné súdne konanie,nie?
    deha Pozri príspevok
    Pokiaľ máte mínusové konto, tak zrejme nebudete mať ani na advokáta, prípadné súdne konanie,nie?
    To je prvé, čo musím odstrániť. Aj keď, ja som to nespôsobil... Ale ona to robí vedome... Prvých 300 Euro som už na American zohnal. Teraz ešte ostatné. Popredám, čo by sa dalo. Možno by som sa aj sám obhájil... Doma všetko skončí behom zopár minút - bliakaním a ja sa k slovu nedstanem, ale súd si všetko vypočuje a tam by nemohla bezhlavo vyblakovať a tým všetko negovať... Na druhej strane advokát už vie kde a čo vytiahnúť (exekútorská komora a pod.), k čomu ja prístu nemám... Chcel by som vedieť reálny pohľad nezaujatého.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ty bývaš u nej v podnájme?
    Čo tak si nájsť iný podnájom a osamostatniť sa.
    marjankaj Pozri príspevok
    ty bývaš u nej v podnájme?
    Čo tak si nájsť iný podnájom a osamostatniť sa.
    Kým som finančne podporoval, bolo dobre - "rovnaké práva, rovnaké povinnosti".Dnes som mínusový...
    Všetko som dal do domácnosti- peniaze z domu, za seno, za polia, umelé okná, auto -a teraz som na holičkách. Tu nemám ani omietku. A psychický teror.
    Neviem variť. Nikdy som sa do financii nestaral, v rámci dôvery...
    Podľa Vášho názoru - tak či tak, neuvidím ani cent...???...
    Za celých 26 rokov, čo som všetko investoval... A pre jedného chrapúňa, jej syna...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Štefan Theis Pozri príspevok
    Kým som finančne podporoval, bolo dobre - "rovnaké práva, rovnaké povinnosti".Dnes som mínusový...
    Všetko som dal do domácnosti- peniaze z domu, za seno, za polia, umelé okná, auto -a teraz som na holičkách. Tu nemám ani omietku. A psychický teror.
    Neviem variť. Nikdy som sa do financii nestaral, v rámci dôvery...
    Podľa Vášho názoru - tak či tak, neuvidím ani cent...???...
    Za celých 26 rokov, čo som všetko investoval... A pre jedného chrapúňa, jej syna...
    A čo chceš vidieť? Je nejaký majetok napísaný na teba? Ak nie, tak neuvidíš nič. Iba to budeš naďalej financovať.
    A nevieš variť? Buď sa to naučíš, alebo sa stravuj v reštaurácii. Vyjde ťa to asi lacnejšie.
    Naposledy upravil marjankaj : 23.05.12 at 15:12
    Vždy som si vážil otvorených ľudí a radšej do očí a nie za chrbtom. Vaša odpove´d je trefná a pravdivá. Nemám nič dodať... A na papier nemám nič,...Vraj dôvera za dôvera...Rovnaké práva-rovnaké povinnosti. Teraz vykasať rukávy a zamakať, aby ešte mňa nenaštívil exekútor . A nie mojou vinou...

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk


    len sa chcem spýtať, dom (byt?) družky, patril len jej už pred 26 rokmi? a tie veľké investície ktoré spomínaš, všetky si platil v hotovosti? nemáš nejaké výpisy z účtu a podobne?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Štefan Theis Pozri príspevok
    Vždy som si vážil otvorených ľudí a radšej do očí a nie za chrbtom. Vaša odpove´d je trefná a pravdivá. Nemám nič dodať... A na papier nemám nič,...Vraj dôvera za dôvera...Rovnaké práva-rovnaké povinnosti. Teraz vykasať rukávy a zamakať, aby ešte mňa nenaštívil exekútor . A nie mojou vinou...
    Hlavne zruš jej právo disponovať tvojimi účtami(teda tými, čo sú písané na teba). Aby ti nezvyšovala deficit. A splácaj. Ak nič nemáš, tak ti nič zobrať nemôžu. Maximálne ti môžu dať exekúciu na tvoju mzdu.
    A prečo by teba mal navštíviť exekútor? Niekomu niečo dlhuješ? Teda okrem banky?
    jahoszmsk Pozri príspevok


    len sa chcem spýtať, dom (byt?) družky, patril len jej už pred 26 rokmi? a tie veľké investície ktoré spomínaš, všetky si platil v hotovosti? nemáš nejaké výpisy z účtu a podobne?
    Teraz som žiaľ, pod dozorom. Ráno napíšem. Je toho veľa , ale, sú tam aj nejaké plusy, ale záleží od ľudí, od svedkov. Aj nejaké papiere mám...
    Nuž plním slovo a tu sú ďaľšie fakty:
    Družku som spoznal ako vdovu.V roku 1985 bol byt ešte podnikový. Aj keď obaja manželia pracovali v jednej firme, byt mal na meno iba jej muž. Po jeho náhlej smrti na infarkt sa byt automaticky prepísal na manželku t.č. moju družku. V roku 1989 byty získalo mesto a mesto ich predávalo za zostatkovú hodnotu 8000Kčs. V hotovosti 6800 Kčs. Najprv ho nechcela kúpiť na radu susedky, ktorá vraj byt tiež nekúpi, lebo je v dezolátnom stave a pod. Mal som čo robiť, aby som ju presvedčil, lebo za 6800 Kčs nekúpi ani garáž, ani tú najobyčajnejšiu strechu. Nakoniec privolila so slovami:“No dobre! Kúpim ten hnoj, aby si mal srdiečko ny pokoji.“... Keď sme byt na poslednú chvíľu zaplatili, povedali:“Vy ste poslední.Už sú všetky byty predané.“ „Ako všetky, veď Svoradovci(susedia) byt nekúpili.“ Odpoveď:“Kúpili. Oni sú celkom prví kupci.“...To nám vyrazilo dych.„ Aby sme termín nepremeškali, peniaze nám zapožičala moja sestra, ale behom troch dní nám obom došlo po 5 tisíc korún za kupónové knižky.Dlh sa vrátil, ale jasná dohoda bola, že byt kupujeme spolu. Boli sme aj na Bytovom podniku, kde nám prisľúbili, že byt predajú obom. Naraz, pri predaji bol byt napísaný ibana ňu, vraj:“Kto mal byt pôvodne, tomu sme ho predali a Vy si robte s bytom, čo chcete.“-To boli slová riaditeľa Bytového podniku. Naraz suseda ako fúria:“Jara! Veď si povedala, že byt nekupuješ a kúpila si ho.““Áno! Štefan ma presvedčil.“ „ A my sme ho chceli kúpiť pre Miňa (syn, ktorý sa práve rozvádzal.“... A neskôr tiež suseda zaúradovala:“ Bola by si sprostá byt dať cudziemu človeku, keď ani nie ste zosobášení. Ja byt nedám, ani synovi, ani dcére!“ A prečo sme sa nezosobášili? Dohodli sme sa. Aby nestratila vdovský dôchodok... A potom sme sa na to už vykašľali...Veď na papieri nezáleží...
    Čo sa týka peňazí, mám výpis z Mestského úradu, koľko som zarobil ako poslanec, aj ako kameraman mestskej televízie...Z kultúrneho centra sa hanbím pýtať, nakoľko sme obaja aktivisti kultúry... O výhre auta vie celé mesto. Ľudia vedia, že z jej výplaty by si nemohla vymeniť okná. Všetci vedia, že nepijem, nefajčím, ale ona fajčí ako Turek... Faktúry na pčítače sú na moje meno, ale chyba bola v tom, že družka má dispozičné právo na môj účet, má vlastnú kreditnú kartu a ja som NIKDY nesledoval pohyb peňazí, dôveroval som... A kým mínusovú polžku nevyrovnám, nemôžem ani účet zrušiť... Výpisy z účtu sú jasné, niekedy sú výbery aj tri krát za sebou, ale nákupy nerobí žiadne...
    Získať dôkazy o tom, že tie dve osoby majú peniaze požičané, nie je problém. S jednou môžem Skypovať, nahodím tému a hovor si nahrajem na kameru. Dokonca mám aj poukážku, že 100 Eur poslala, ale na jej meno... Mám k dispozícii aj kmunikáciu cez Skype ohľadom druhého počítača – družkina neter. O výletoch z Prahy mám videozáznam, keď družka s mojou kamerou vlastnoručne natáčala koncert v Prahe...O návštevách lekára v Košiciach mám fotky. Dokonca aj s jej sestrou, keď družka zaplatila svojej sestre cestu do Košíc a zpäť a samozrejme aj stravu a výlohy. Fotky sú spred divadla v Košiciach. Viem aj meno lekára, ktorý ju liečil. Ke´d sa peniaze minuli, teraz jej stačia aj Bojnice... Píšem síce, ľudia vedia. Je logické, že z vlastného príjmu by to nedokázala. Ale viete, akí sú ľudia... A ona tu má aj rodiny. Ja nikoho. Pohádala sa s mojou sestrou, ale ja mám zakázané komunikvať so sestrou. Všetky kontakty som musel vymazať, koľkokrát mám cenzúru, aj v PC, aj v mobile,preto som ani včera nemohol večer písať...
    marjankaj Pozri príspevok
    Hlavne zruš jej právo disponovať tvojimi účtami(teda tými, čo sú písané na teba). Aby ti nezvyšovala deficit. A splácaj. Ak nič nemáš, tak ti nič zobrať nemôžu. Maximálne ti môžu dať exekúciu na tvoju mzdu.
    A prečo by teba mal navštíviť exekútor? Niekomu niečo dlhuješ? Teda okrem banky?
    Nikomu nič nedlhujem. Okrem tej banky, čo som v mínuse. American Blau karta je v podstate tiež niečo podobné akoTriangel, nakoľko cez Ameran Blau kartu som jej kúpil notenbook na 50-ku...
    Pre exekútora mám strach z iného hľadiska. Viktor(družkin syn) má už tretí krát exekútora na krku. Matka (družka) mu po siela tajne peniaze s autobusom. Už je na piatom pracovnom mieste, šiesty krát zmenil telefónne číslo. Môj strach je od jeho strany. Trvalé bydlisko má v Novákoch. Až by prišiel exekútor na "jeho trvalý pobyt", exekútora nezaujíma, ktoré veci sú kohov - on berie za radom...A čo keď dal do zálohy byt? Neviem, či je už prepísaný, alebo je zmluva u notára. Neviem nič... Keď pri priznali ČID so zpätnou platnosťou, automaticky mi stiahli aj za VPP, aj aktivačné a to, čo mi ostalo, za to som si kúpil pred dvoma rokmi kameru (vtedy som ešte nevedel, čo sa v budúcnosti vykľuje), kúpil som (a zas do domácnosti) LCD televízor, DVD rekordér, videoprojektor, satelit...Ani cent som neprepil, ani neprefajčil...
    Jedinne tie veci (a počítače) mám na svoje meno. Nič viac...

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Na katasterportali jednoducho zistíš na koho je byt napísaný - to nie je problém. Ostatné veci budeš asi musieť rázne riešiť. Neviem si predstaviť, aby som musela zo svojho mobilu bez dôvodu vymazať čo i len jeden kontakt - je to môj mobil a moje kontakty. A sestru poznáš asi dlhšie ako družku a keď máš s ňou dobrý vzťah nie je dôvod, prečo by si sa s ňou nemal baviť.
    4326 Pozri príspevok
    Na katasterportali jednoducho zistíš na koho je byt napísaný - to nie je problém. Ostatné veci budeš asi musieť rázne riešiť. Neviem si predstaviť, aby som musela zo svojho mobilu bez dôvodu vymazať čo i len jeden kontakt - je to môj mobil a moje kontakty. A sestru poznáš asi dlhšie ako družku a keď máš s ňou dobrý vzťah nie je dôvod, prečo by si sa s ňou nemal baviť.
    Ďakujem za radu. Kataster je na družku. Chválabohu, aspoň zatiaľ. Všetky čísla som MUSEL vymazať pod jej dozorom:"Buď ja, alebo ONA, alebo sa okamžite pober k Tvojej sku*** sestre!" Radikálne riešiť ? VUB musím vyrovnať. Mobil som si už vyrovnal (za zablokovanie účtovali plus 38 Euro). Dať ju na súd? Som na ulici. Dať na súd jej 36 ročného syna? On je ten najväčší vinník. Hrozí to isté. Alebo im dať narovnať fasádu? Možno by si on vstúpil do svedomia, až nejaké má...To nie je riešenie, ja som za také riešenia nikdy nebol. Akákoľvek debata skončí jej bliakaním, na súde by musela aspoň čušať a vypočuť si aj iné názory a fakty.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ej Štefan, Štefan !

    Kde si mal oči a rozum pred rokmi, ked ste sa s družkou spoznávali ???

    Ked nevieš "čítať " v ľuďoch tak sa nečuduj, že Ta poniektorí využili a aj využívajú.

    Nikdy by som nedoveroval osamelej žene, hlavne takej čo má existenčné problémy,

    že si nechce nejakého chlapa jednoducho len "namotať".
    Indeed Pozri príspevok
    Ej Štefan, Štefan !

    Kde si mal oči a rozum pred rokmi, ked ste sa s družkou spoznávali ???

    Ked nevieš "čítať " v ľuďoch tak sa nečuduj, že Ta poniektorí využili a aj využívajú.

    Nikdy by som nedoveroval osamelej žene, hlavne takej čo má existenčné problémy,

    že si nechce nejakého chlapa jednoducho len "namotať".
    Nikdy som nebol lámač sŕdc, ani vymývač mozgov. Otec bolna ID, ako baník mal silikózu, žili sme skromne. Vždy som si vedel každú korunu vážiť-tak som bol vychovaný. Veriť, dôverovať...Ako na dedine... Otec mi vravieval:"Nikdy nikomu nerob to, čo sa ani Tebe nepáči"...Iní robia pravý opak...
    Nepijem, nefajčím, mám čistý register... Jediný raz som jej dal po pysku po 11 rokoch(v roku 1994), keď si našla na liečení milenca, telefonáty trvali aj hodinu...Vraj kamarát, ľudový liečiteľ... Raz mi nervy praskli a vylepil som jej jedno. Zas som mal na mysli mamine slová:"Kto raz udrie, ten udrie aj druhý krát&ô a to nie je riešenie. Išiel som sa sám usať na políciu. Samozrejme, že sa tam čudovali:"Taký prípad sme ešte nemali, aby sa útočník sám prišiel udať!"...Policajti moje meno ani nepoznali, pozisťovali o mne všetko dookola, čistý register,... nakoniec to odložili, že je to jednoducho hlúposť(tak mi policajt povedal)...Pčas poslancovania som bol aj v komisii verejného poriadku a tri roky v Kultúrnej komisii...Keď bola vdova s dvoma deckami (7 a 9 rokov), tam skôr zahrala humanita, než láska...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.