Zavrieť

Porady

Smer prievanu

Potrebujem poradiť. Aký smer má prievan ráno, na obed a v neskorších odpoludňajších hodinách počas letného slnečného dňa, ak je dom orientovaný na východ - západ? Ďakujem

Bez srandy, je to úloha na fyziku pre ôsmaka
Naposledy upravil Simuška : 10.01.15 at 19:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    lujza.j, ivka70, fortunka, vlado 33
    Nevhodné (1)
    3

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Toť moja úvaha :
    Ak sa prievanom mysli pohyb vzduchu, predpoklad je, ze rano bude teplejší na východnej strane, na obed na južnej a večer na západnej strane.

    Takze ak mali niekde v škole na fyzike ako prúdi teplý a studený vzduch, podľa tohto by to mal určiť.
    Ja si pamätám, ze teplý vzduch stúpa hore, čiže ráno by sa točil vzduch v dome od východu, stúpal by hore a na zapad, tam by sa ochladil , klesol dolu a opať by sa ohrial, čiže točil by sa po dome v smere hodinových ručičiek.
    Na obed by prievan nebol a večer naopak ako ráno, čiže od západu a proti smeru hodinových ručičiek.
    buchač ivuš

    Úvaha správna, logika nepustí.
    Len ako to vyjadriť nejakým fyzickým výpočtom-vzorcom, to je už iné.
    Možno existuje, možno nie...ale ja to teda veru neviem.

    Jedine, čo viem na 100% je to, že vzduch nebude smerovať z juh-sever alebo naopak...
    ivka70 Ja si myslím, ze od nich vzorec nechcú, da sa to aj vypočítať, ale to je na vysokoškolskí fyziku - skor mi to zadanie pripadá ako smerovanie k tomu, co sa deje so vzduchom v závislosti na podmienkach - čiže vedieť si to rozobrat a uvedomiť - aké okolnosti majú vplyv

    Ja dúfam, ze zadávatelka nám poskytne aj správnu odpoved
    fortunka TOTO Som chcela napísať:P

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.