Zavrieť

Porady

Peter Kažimír (Smer) TY INTELIGENT !!!

"Hľadáme každé euro. Preto považujem daň z dedičstva za legitímny nástroj," vyhlásil minister financií Peter Kažimír (Smer) na návšteve Bruselu.

Tak najskor predajte tie BMW co mate a presadnite do Fabii, potom vyhodte tie luxusne spolocnicky a tak dalej, chapes?

A az potom okradaj ludi dalej,

ALE POCKAAAAAAAAAAAT

heh

44.41% chcelo istoty

hehe

istoty

alebo isztoty?

alebo istotty ?

mozno by sa na toto dala narapavota nejaka pesnicka

is is isto to to is to istoty .. isto... istoty..ty..tytyty

hehe


Peťo, len tak dalej a daj im, istoty

drzim palce
expeeert nech zavrú ľudí z JaT a penty a dôchodcovia, sestričky, lekári aj učitelia by mali vystarané mionimálne na rokov...
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Andy Kralik
SamuelSK Pozri príspevok
Dajme dan zo sexu, to sa mi bude pacit.
Ja navrhujem mýto na dvere do poslaneckej snemovne. Ak bude chcieť poslanec vstúpiť alebo odísť musí vložiť do automatu 10€. Prvý vstup bude zadarmo.
Vstupná na poslanecké záchody 20€.

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Andy Kralik
No ja sa na to pozerám tak, že niektorí majú vlastnými silami postavené domy, na ktorých celý život pracovali a ktoré majú "obrovskú hodnotu" pretože zbohatlíci z mesta vykúpili v okolí pozemky a vyhnali ceny nehnuteľností. A ich deti tak budú musieť buď zaplatiť nehorázny poplatok, čo nebudú mať z čoho, alebo rodičovský dom predať, často pod cenu, aby mohli zaplatiť poplatok...
Nandrolon Už vidím ako niekto vlastnou silo postavil sídlo v hodnote 2-3 mil. eur... stačí správne nastaviť hranicu...A neviem prečo píšeš pod cenu, keď trhové ceny sú Ďaleko vyššie ako skutočné náklady + práca...

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Vylúčený člen Indeed
Daň z dedičstva ma svoju logiku a opodstatnenie , ja som za.

Určite bude vyčíslená ako nejaké % z hodnoty zdedeného majetku /nehnuteľnosti/

Ako nutné zlo v tom vidím to,že sa týmto prihrá zárobok znalcom , notárom a iným ktorí budú
tuto hodnotu oceňovať a vydávať znalecké posudky, čo si tiež vyžiadá určitý čas na byrokraciu,

alebo by sa povinnosť ohodnotiť nehnuteĺnosť presunula na dedičské konanie,

preto by som sa priklonil k tomu aby pri tejto dani bola určená lehota na zaplatenie tejto dane
napr. 1 rok od nadobudnutia majetku /preukázania vlastníctva k tomuto majetku/
Naposledy upravil Indeed : 26.04.12 at 00:01

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel SamuelSK
Lenze toto sa zase len dotkne ludi, co nepatriad o Top10K tj, hornych desattisic, pretoze ludia co tam patria, to jednoducho nemaju problem zaplatit, popriapde zmachinovat cez offshore..

Ale aku logiku ma zdanit stary barak mojej babky, co este len zomrie, KED TENTO BARAK ZDANILA DANOU Z PRIJMU ? A NASLEDNE ZDANILA DPHckou KED NAKUPOVALA MATERIAL ako tehly atd ???????

Dajme dan zo sexu, to sa mi bude pacit.

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
SamuelSK Pozri príspevok
Lenze toto sa zase len dotkne ludi, co nepatriad o Top10K tj, hornych desattisic, pretoze ludia co tam patria, to jednoducho nemaju problem zaplatit, popriapde zmachinovat cez offshore..

Ale aku logiku ma zdanit stary barak mojej babky, co este len zomrie, KED TENTO BARAK ZDANILA DANOU Z PRIJMU ? A NASLEDNE ZDANILA DPHckou KED NAKUPOVALA MATERIAL ako tehly atd ???????

Dajme dan zo sexu, to sa mi bude pacit. Nebodaj si od toho oslobodený?
Veď si ho môžeš od babky kúpiť.

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel SamuelSK
bájdavej, toto je PROSTIUSTAVNY KROK!!

Ak si ja kupim hambiurger z mekáču

JE CISTO A LEN NA MOJEJ VôLI co s nim spravim.

nie je to REATARDOVANE, ak by som mal platit za "sprostredkovanie" kupi hamburgeru?

tj. kupim hamburger, zaplatim 6eur aj s danou, tj 1eur ide statu na DPH a 19% z cca 4eur ako dan z prijmu, i ked mekac co ma iste pekne zoptimalizovane ale o to nejde

ide o to, ze ten hamburger je v mojom VLASTNICVTE CO MI USTAVA GA-RAN-TU-JE a NIKTO ani Pico mi ten hamburger nemoze zobrat, a tym padom je LOGICKE, ze ja ten hamburger mozem dat svojej zene.

ak toto neplati, musime zdanit darovanie - tj., darovanie spermii mojejzene (a milenkam), cize zdanit sex.

tak isto ako hamburger, dom je vo vlastnictve MOJOM (ci mojej babky) a moze s tym nakladat AKO LEN CHCE

ved plati 66eurovy kolok na katastri pre pana jana..

a este nieco.

(zabudol som, ale ja si spomeniem)

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel SamuelSK
marjankaj Pozri príspevok
Veď si ho môžeš od babky kúpiť.

nepotrebujem sex, mne staci trolling a nech skusia ten zdanit

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
SamuelSK Pozri príspevok
bájdavej, toto je PROSTIUSTAVNY KROK!!

Ak si ja kupim hambiurger z mekáču

JE CISTO A LEN NA MOJEJ VôLI co s nim spravim. No tak ho skús hodiť nejakému mafiánovi do ksichtu. Alebo aj policajtovi.

nie je to REATARDOVANE, ak by som mal platit za "sprostredkovanie" kupi hamburgeru?

tj. kupim hamburger, zaplatim 6eur aj s danou, tj 1eur ide statu na DPH a 19% z cca 4eur ako dan z prijmu, i ked mekac co ma iste pekne zoptimalizovane ale o to nejde

ide o to, ze ten hamburger je v mojom VLASTNICVTE CO MI USTAVA GA-RAN-TU-JE a NIKTO ani Pico mi ten hamburger nemoze zobrat, a tym padom je LOGICKE, ze ja ten hamburger mozem dat svojej zene.

ak toto neplati, musime zdanit darovanie - tj., darovanie spermii mojejzene (a milenkam), cize zdanit sex.

tak isto ako hamburger, dom je vo vlastnictve MOJOM (ci mojej babky) a moze s tym nakladat AKO LEN CHCE.

ved plati 66eurovy kolok na katastri pre pana jana..

a este nieco.

(zabudol som, ale ja si spomeniem)
No ak je vo vlastníctve babky, tak nech si s ním nakladá ako chce. Ale ak zomrie, je nejaký dôvod aby si to musel zdediť práve ty? Veď by to mohlo pripadnúť aj štátu. A ty by si si to mohol od štátu kúpiť. Stačilo by niečo vyhodiť z občianskeho zákonníka.

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel SamuelSK
Nemozem to hodit do tvare nikomu, pretoze moja sloboda konci tam, kde zacina sloboda toho niekoho..

Ale ak majetok po smrti pripadne statu, je absolutne zbytocne hromazdovat majetok a potom sa mozeme vratit k starym remeslam:

1. lovit potravu
2. ziadne ine remeslo nie je treba

ked uz rozumna dan, tak dan z majetku (ale treba osetrit ako obist offshorky), a ziadna dan z prijmu.

proste vlastnis byt ? dom ? byvas tam? nevadi, je to asset! auto, plna nadrz? kazdy rok napr pol percenta z majetku ..

a z toho by stat zil, ale jasne ze by stat nemohol jazdit na BMW.. politik co ma ciste svedomie sa nemusi bat ze mi niekto hodi kamen do okna.. a ak ho hce rival odstranit, nepomoze mu ani pancier.. cize toto vnimam ako plytvanie (za koho prachy? tvoje, moje, nase! a nasich deti.. a deti ich deti... a deti deti tych deti...)

neviem ci by 0,5% stacilo, ale ak by clovek nic nerobil, tak by clovek dal statu 80% majetku za 232 rokov. Cize to je asi malo, dajme 2,5% .. 64rokov a 80% majetku fuc. cize nieco medzi tym, by sa dalo povazovat za realne (nerujnujuce pre obcana) a vyhodne pre stat..

pretoze: cim viac majetku ma obcan, tym viac bude mat stat. tj. stat MUSI podporovat aby sa obcanovi darilo, konieckoncov obcan=stat ak obcan=krach, tak stat=krach..

a neexistuje aby existoval kuzelnik (minister financii, nech tam je uz KTOKOLVEK) aby oklamal matematiku, z dlhodobeho (20r) hladiska to nie je fyzikalne mozne..

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel SamuelSK
heh no jasne, ale ze sa to nikdy nestane

take nieco neexistuje asi nikde na svete (alebo zeby hej? to by bola sranda..)

alebo by sme spravili "zlate pravidlo 80-20"

tj 80% mojej prace ide mne, 20% mojej prace ide statu
jeden mne, jeden mne, jeden mne, jeden mne a jeden tebe.

alebo zrusit stat a nech stavia cesty sukromny vlastnik.. istotne bude efektivnejsi investor ako politik a jeho kamosi..

jednoducho - za to ze este nikto neprisiel s navrhom, ako by boli obe strany uspokojene, este neznamena ze taky navrh neexistuje.

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel SamuelSK
jasne, zabudol som - ak by to fungovalo "vsetci za jedneho, jeden za vsetkych" vzdy sa najdu lenivci, co sa len budu pozerat ako zvysok spolocnosti maka.. cize flakaci.

cize obavam sa, ze nie vdaka nedostatku kreativity ludi - ale vdaka SEBECKOSTI ludi NIKDY NIC NEBUDE FEROVO FUNGOVAT.. amen

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

martinaj
Smutné na tom všetkom je, že sa zase plátajú diery najdostupnejšou záplatou - peniazmi vytiahnutými od ľudí. Tí, čo majú dosť majetku aj peňazí si to budú vedieť zariadiť v každej situácii, aby sa ich všetky zmeny typu "otvorte peňaženky, potrebujeme vaše peniaze" absolútne nedotkli. Zvýši sa daň z príjmu? No a čo, veď moja spoločnosť sídli v daňovom raji. Zavedie sa daň z dedičstva? No a čo, ja osobne aj tak nič nevlastním, to všetko moje spoločnosti.

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel SamuelSK
Ano, asi tak. Staci prepisat spolocnost na dedicov a obidem tuto dan.

Ehm, chybicka se vloudila..

EDIT!

Alebo sme len odhalili "backdoor" ? (tj. zadne vratka, ktore mali pouzit len vyvoleni? , a to nie z tej realityshow)

kazdopadne, zabudaju ze hromadna inteligencia spolocnosti nie je staticka.. ehm, dufam

EDIT2:

benzin a polystyren je volnopredajny liek.

EDIT3: uz viem preco je benzin tak drahy, politici nemaju radi kokteil. Molotov ?

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Ferdosondo
Kažimír= 45 na 5. To hovorí za všetko. Tam sa ukázalo, kde sa nachádzajú jeho schopnosti.
Prišiel čas platiť za to, čo nám politici prežrali v uplynulých rokoch. Na to je vhodný blbeček typu 45 na 5.

Stina je offline (nepripojený) Stina

Stina
už ich vidím ako zo svojich ťažko zarobených peniažtekov platia dverné

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nandrolon
obávam sa, že niektorí jednotlivci tu majú nahonobené /nazdierané/ nehorázne majetky pre svoje hyperaktívne detičky /normálny človek im hovorí "nepodarenci"/ a teraz je celý nesvoj že tie jeho milované detičky budú musieť niečo v živote aj zaplatiť a nie len užívať to, čo im nejaký otecko nazdieral ako manažér/riaditeľ nejakej firmy zo svojich zamestnancov.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.