Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku počas výpovednej doby

RD mi končí 2.2.2015. Mám od zamestnávateľa výpoveď podľa § 63 odst.1 písmeno a bod 2. a 3 mesačnú výpovednú dobu, počas ktorej si budem čerpať aj dovolenku. Mám nárok na dovolenku aj počas tejto výpovednej doby, ak áno koľko dní.
veronikasad Kedy by mal končiť pracovný pomer ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Budeš mať nárok na pomernú časť D za kalendárny rok. Ak PP skončí po uplynutí VD napr. 31..5. 2015, nárok bude vo výške 5/12 z ročného nároku. Kedže si nenapísala ročný nárok na D a aj to, kedy si dostala výpoveď, tak je ťažko určiť skutočný nárok.
    Samozrejme v prípade, ak celú VD odpracuješ.
    Naposledy upravil Tweety : 11.01.15 at 08:27
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad platí v prípade, ak výkon práce, vrátane čerpanej dovolenky bude aspoň 60 dní. Ak bude počas výpovednej doby napr. PN, alebo OČR, vznikne jej len nárok na dovolenku za odpracované dni.
    Tweety doplnila som, jasné, je to tak
    renama Ďakujem za odpovede. Mám nárok na 25 dní dovolenky a VD by mala skončiť 30.4.2015.
    Odpracovať by som mala len tú výpovednú dobu, čo bude 63 dní a počas nich si budem čerpať dovolenku, ktorá mi vznikla počas MD. Ďakujem. Vám.
      zbaliť

    Nárok na dovolenku počas výpovednej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.