Zavrieť

Porady

SZCO a TPP - moje povinnosti

Prosim o kratke info, co vsetko vyplyva pre mna ako SZCO, ak od marca 2015 budem zaroven aj v TPP. (Soc.poistovna, Zdravotna poistovna, DU).
Podla mojich informacii, zamestnavatel ma prihlasi do SP, ZP a zo mzdy bude odvadzat preddavky na DzP a vsetky platby do SP a ZP.
Ja ako aktivna SZCO si zaroven budem platit vsetky odvody a preddavky na DzP, tak ako doteraz.
Akurat si v roku 2016 sam podam DP FO, kde uvediem prijmy z TPP + vsetky sumy k ZP a SP hradene zamestnavatelom.
Zabudol som na nieco? :-)
Dakujem
Naposledy upravil ajty : 11.01.15 at 17:57 Dôvod: nespravny udaj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri do RZZP za rok 2013 v akej výške máš neupravené preddavky na ZP od 1.1.2015

    Preddavky platíš viac ako z minima, tak sa pre teba súbehom zamestnania a podnikania nič nemení v ZP ani SP.
    V DP za rok 2015 zdaníš príjmy zo zamestnania aj podnikania - nemôžeš požiadať zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane.
    RZZP za rok 2015 urobí prísl. zdr.poisťovňa a zahrnie do neho príjmy zo zamestnania aj podnikania. Tu sa môže stať že pri prepočtoch ti vznikne z jedného poistenia nedoplatok a z druhého preplatok ...

    Nemáš žiadne oznamovacie povinnosti voči ZP, SPani DU z titulu súbehu zamestnania a podnikania.
    Naposledy upravil veronikasad : 11.01.15 at 18:07
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ajty Neupravene? Vidim tu len Upraveny preddavok vo vyske cca 250 EUR (od 1.1.2015 do 31.12.2015)
    veronikasad doplnila som odpoveď
    ajty OK, a ako podklad pre vypocet DzP za rok 2015 mi da nejaky "vycuc" zamestnavatel alebo budem musiet krvopotne cerpat udaje z vyplatnych pasok? :-)
    hanelie zamestnávateľ ti vystaví potvrdenie o zdaniteľných príjmoch kopiu doložíš k DP prečo platíš preddavky na DzP ? mala si za rok 2013 vyššiu daň ako 2500 € ?
    ajty prepac, az teraz som sa dostal na poradu... ano, dan za rok 2013 som mal vyssiu ako 2500,- eur
      zbaliť

    SZCO a TPP - moje povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.