Zavrieť

Porady

Príspevok na účelové sporenie a životné poistenie

Prosím o poradákov o radu. Od 1.1.2006 môže zamestnávateľ prispieť do výšky 6%zo zúčtovanej mzdy na účelové sporenie a životné poistenie. Ja mám toto zrealizovať teraz v mzde (od 4/2006).
Ako si počať s výpočtom mzdy?
Zúčtovania mzda za 4/2006 ..... 14200,-
Účelové sporenie je .......849,- ( t.j. menej ako 6%)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zlata
    Prosím o poradákov o radu. Od 1.1.2006 môže zamestnávateľ prispieť do výšky 6%zo zúčtovanej mzdy na účelové sporenie a životné poistenie. Ja mám toto zrealizovať teraz v mzde (od 4/2006).
    Ako si počať s výpočtom mzdy?
    Zúčtovania mzda za 4/2006 ..... 14200,-
    Účelové sporenie je .......849,- ( t.j. menej ako 6%)
    S čím si nevieš poradiť, s účtami?

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Tweety
    S čím si nevieš poradiť, s účtami?
    Neviem si rady s výpočtom mzdy.
    Nerobila som dopl. dôchodkové poistenie, to by mi možno napovedalo.
    Mám hrubú mzdu , teda zúčtovanú mzdu.
    Neviem, či mi príspevok vchádza do vymeriavacieho základu pre SP, ZP pre zamestnanca aj zamestnávateľa, do ZP vchádza ale neviem či aj zamestnanca aj zamestnávateľa. Či je to nepeňažný príjem zdaňovaný, skratka postup ako mám mzdu rátať. Pracujem v MRP, tam som sa informovala, že to nie je zautualizované, že pracujú na ročnom zúčtovaní ZP.
    A ešte okrem iného som dala otázku mimo tému. Požiadala som o presunutie, ale neviem či správne.
    Vopred ďakujem.
    Zlata
    Prosím o poradákov o radu. Od 1.1.2006 môže zamestnávateľ prispieť do výšky 6%zo zúčtovanej mzdy na účelové sporenie a životné poistenie. Ja mám toto zrealizovať teraz v mzde (od 4/2006).
    Ako si počať s výpočtom mzdy?
    Zúčtovania mzda za 4/2006 ..... 14200,-
    Účelové sporenie je .......849,- ( t.j. menej ako 6%)
    No v každom prípade je treba si vziať zmluvu a tam si to pozrieť v akej sume je dohodnutý príspevok zamestnávateľa. dobrovoľne je to do 6%. Povinný príspevok na DDS 2% z hrubej mzdy pre kategoristov (3. a 4. rizikova skupina) sa odvádza pri výkone tejto práce aspoň v jeden deň v mesiaci za celý mesiac - najnovšie vyjadrenie ministerstva PaSVaR, kt. som dostala. Povinne je povinný sa prihlásiť zamestnance a zamestnávateľ do 8 dní od začatia výkonu prác v 3.al.4. rizik. skupine. Musí to byť DDS nie komerčné. V tom prípade je dobré mať prehľad o všetkých zamestnávateľských zmluvách :-)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zlata
    Neviem si rady s výpočtom mzdy.
    Nerobila som dopl. dôchodkové poistenie, to by mi možno napovedalo.
    Mám hrubú mzdu , teda zúčtovanú mzdu.
    Neviem, či mi príspevok vchádza do vymeriavacieho základu pre SP, ZP pre zamestnanca aj zamestnávateľa, do ZP vchádza ale neviem či aj zamestnanca aj zamestnávateľa. Či je to nepeňažný príjem zdaňovaný, skratka postup ako mám mzdu rátať. Pracujem v MRP, tam som sa informovala, že to nie je zautualizované, že pracujú na ročnom zúčtovaní ZP.
    A ešte okrem iného som dala otázku mimo tému. Požiadala som o presunutie, ale neviem či správne.
    Vopred ďakujem.
    Príspevok zamestnávateľa vchádza do VZ na ZP, do základu dane.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    MonikaKolnik
    No v každom prípade je treba si vziať zmluvu a tam si to pozrieť v akej sume je dohodnutý príspevok zamestnávateľa. dobrovoľne je to do 6%. Povinný príspevok na DDS 2% z hrubej mzdy pre kategoristov (3. a 4. rizikova skupina) sa odvádza pri výkone tejto práce aspoň v jeden deň v mesiaci za celý mesiac - najnovšie vyjadrenie ministerstva PaSVaR, kt. som dostala. Povinne je povinný sa prihlásiť zamestnance a zamestnávateľ do 8 dní od začatia výkonu prác v 3.al.4. rizik. skupine. Musí to byť DDS nie komerčné. V tom prípade je dobré mať prehľad o všetkých zamestnávateľských zmluvách :-)
    Myslím, že si nerozumieme.
    Ja mám na mysli par. 19 odst. l) zákona o daniach z príjmov. V prvej časti vety sa hovorí o doplnkovom dôchodkovom sporení podľa osob. predpisu.... a príspevky na účelové sporenie a životné poistenie... do výšky 6% zo zúčt. mzdy .... a to sú sporenia komerčné.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Tweety
    Príspevok zamestnávateľa vchádza do VZ na ZP, do základu dane.
    Dík moc. Z môjho samoštúdia som si myslela, že by to tak mohlo byť. Teraz sa idem popasovať s porgramom, či to v ňom nejako nepôjde urobiť.

    Príspevok na účelové sporenie a životné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.