Zavrieť

Porady

2 jazdné súpravy + 1 ťahač navyše. Aká sadzba?

Ahojte! Firma má v majetku 2 jazdné súpravy. Viem že vtedy treba brať najbližšiu nižšiu sadzbu než do akej by patrili vozidlá. A v prípade keď majú ťahač navyše? Používajú ťahače striedavo. Akú sadzbu mám používať? (normálne do akej patrí podľa počtu náprav a súčtu hmotnosti pripadajúcich na jednotlivé nápravy, alebo keď to nie je jazdná súprava tak treba sledovať najväčšiu prípustnú hmotnosť?). Veľmi pekne ďakujem vopred.
5 komentárov     zbaliť
marjankaj Čo je to jazdná súprava?
sissy87 návesová jazdná súprava (ťahač+náves)
marjankaj A keby si sa pozrel do techničáku a napísal mi údaje o aké vozidlá ide?
sissy87 nákladné vozidlo-ťahač návesu hmotnosť 7100+11500, náves nákladný špeciálny (cisternový) hmotnosť 3x8000.
marjankaj No ja som myslel, že napíšeš kategórie. Ale asi tie techničáky máš, tak to z nich opíš do toho daňového priznania.

Predpokladám, že ide o tri ťahače a dva návesy. Teda päť vozidiel.
Rébusy riešiť nemienim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    micuska6 je offline (nepripojený) micuska6

    micuska6
    Vždy najbližšiu nižšiu sadzbu. Vôbec nezáleží na počte ťahačov a počte návesov.

    2 jazdné súpravy + 1 ťahač navyše. Aká sadzba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.