Zavrieť

Porady

mám nárok na PN ak poberám dávku v nezamestnanosti?

Som 3 mesiace na UP , poberám dávku v nezamestnanosti.. caka ma chirurgický zákrok ktorý si vyzaduje 4-5 tyzdnov PN ... mám si zaplatit dobrovolné nemocenské poistenie aby som dostala nemocenskú dávku?
4 komentárov     zbaliť
veronikasad máš splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch?
Juráková Ľubka dostávam dávku v nezamestnanosti 3 mesiace
veronikasad Nepýtala som sa na dávku v nezamestnanosti. Kolko trval predch. prac.pomer ?
Juráková Ľubka pracovný pomer trval 4 roky...logicy by som nedostavala ani dávku v nezamestnanosti keby nesplnam 270 dní
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Poberanie obidvoch dávkok súčasne nie je možné. ak by ti vznikol nárok na nemocenskú dávku (neviem, či spĺňaš podmienky) - tak by sa ti počas tejto doby pozastavilo vyplácanie dávky v nezamestnanosti .. a pokračovalo by po skončení DPN.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Juráková Ľubka to chápem, len tie podmienky asi nesplnam kym si nezaplatim nemocenske dobrovolne poistenie, tak som to pochopila ja...tak neviem
    Katy a R jasné - musíš sa najskôr prihlásiť ako DPO - až potom DPN.
    takto si vlastne môžeš tročku "predĺžiť" platené obdobie v nezamestnanosti (keď už máš zdravotné problémy)
    Juráková Ľubka Ďakujem..
      zbaliť

    mám nárok na PN ak poberám dávku v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.