Zavrieť

Porady

Štatistický úrad - povinnosti

Ahojte,

za rok fungovania nás Štatistický úrad zatiaľ ani raz nekontaktoval. Máme na ich stránke konto, na ktoré sa nemôžeme od zmeny jeho vizuálu prihlásiť.

Ako je to s povinnými štatistickými výkazmi? Musíme niečo posielať alebo až po kontaktovaní z ich strany? Máme sa ich pýtať, čo je s našim kontom alebo radšej mlčať, aby si na nás nespomenuli?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ja nemám žiadne povinnosti,len keď mi oni poslali elaborát na 10 strán,tak som to musela vyplniť a zaslať späť a bolo to za roky môjho podnikania len raz Asi by som si radšej overila svoje povinnosti,lebo potom to môže byť drahé - až likvidačné.

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    opytaj sa klienta ci ho SU nekontaktoval

    mne klient po mojej poznamke: ,,je mi cudne ze od vas nechcu ziadne vykazy" povedal ze jemu od SU chodi stale (citaj: 2 roky) dajaka posta ale on to hadze rovno do kosa tak som len zahapkal...
    Letko My sme klient a zatiaľ nič neprišlo.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    záleží, aké štatistické výkazy musíte posielať, v posielaní sa nič nezmenilo, žiadny štatistický výkaz zatiaľ nebol zrušený, je potrebné kontaktovať štatistický úrad a prekonzultovať prístup do výkazov
    je potrebné sa prihlasovať už cez "nové štatistické výkazy" a na nové vstupy je potrebné mať aj nové heslá, ktoré posielal štatistický úrad, odporúčam nečakať, kým sa ŠÚ pripomenie, že niečo nie je poslané
    mne posledný týždeň na mail prišli upovedomenia, že sú už výkazy k dispozícii

    Štatistický úrad - povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.