Zavrieť

Porady

FRSR - tlačivá k dani z príjmov za rok 2014

karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

... ako každoročne aj tento rok meškajú tlačivá na elektronickú komunikáciu .
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

Pochváliť
... avšak tento rok pridali k tomuto fenoménu pokyn - najviac ma zaráža skutočnosť, že nad týmto stavom ani len neprejavili najmenšiu ľútosť, keby aspoň jednoduché prepáčte.
2 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

Pochváliť
...chcel by som týmto vyzvať všetkých, aby sme bombardovali médiá s požiadavkou, aby sa zase oni/ony pýtali kompetentných že PREČO!!! Médiá majú veľkú silu, keď sa do nich pustia naraz, snáď sa to urýchli, čo by pomohlo všetkým. Ja som už začal. Ďakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pochváliť
no ako na nás pekne myslia .... že máme si užívať a netrápiť sa s daňami
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Pochváliť
Katy, tí, čo môžu podať DP k 31.3.2015, nech sa "netrápia". No tí, čo vstúpili do likvidácie, sú platitelia DPH a musia podať DP zo zákona napr. dnes a zo zákona elektronicky, tak tam považujem postup štátu za nezodpovedný.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
ale vzory majú na stránke.. to aby sme si mohli vyskúšať na nečisto.. ako ja..
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
KROS už zverejnil na svojej stránke editovatelné tlačivá DP typu A a B, zatial bez možnosti odosielania elektronicky cez portál FS - bude dopracované v ďalšej verzii ALFA plus

http://www.kros.sk/danovepriznania?u...paign=dpmv2014
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
MRP formuláre postupne pridáva.. a finančná správa má tlačivá k dispozícii tiež, ale zatiaľ len daňové priznania, na výkazy si ešte musíme počkať.. len zatiaľ je to malá habaďúra, pre veľmi nedočkavých.. ale aspoň tam dali dáky oznam, čo sa deje..
7.30.825 20.1.2015
EDITOR FORMULÁROV DANE Z PRÍJMU
- nové tlačivo pre daň z príjmu pre PO za rok 2014
- nové tlačivo pre Poznámky k účtovnej závierke 2014
ÚČTOVNÝ DENNÍK
- nová výstupná zostava pre Mikro účtovné jednotky od 2014
FAKTÚRY VYDANÉ
- zadávanie faktúr doplnené o :
- doklady s IČ DPH pridelenom v inom štáte EÚ
- doklady v systéme MOSS
- možnosť použitia sadzieb DPH platných v iných členských štátoch EÚ
7.30.824 12.1.2015
EDITOR FORMULÁROV DANE Z PRÍJMU
- nové tlačivo k dani z motorových vozidiel za rok 2014
Naposledy upravil Žabinka : 22.01.15 at 07:07
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Pochváliť
Dobre uvažujem? V tom oznámení FS uvádzajú, že sa dá ručne vyplniť vzor aj prílohy, naskenovať a poslať elektronicky na FS. Známa robí priznanie pre PO, kde poznámky majú cca 40 strán, k tomu DP, Súvaha, VZaS - koľko strán dokopy? 60? 70? Toto vypĺňať ručne, skenovať a potom elektronicky posielať? Mne to pripadá ako návrat do stredoveku - nevypisovať husacím brkom? Dnes ráno ešte tlačivá neboli - FO B a PO. Bolo to niekedy takto neskoro či sa zas "zadarilo"? Neviem si predstaviť ako to zvládnu takí čo robia niekoľko PO a k tomu X igelitkárov. To musí byť na nervy.....
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
Ale veď kľud, už je na svete to najdôležitejšie tlačivo FO A
Len by som bola zvedavá, kto práve toto posiela elektronicky........
2 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Pochváliť
cez E dane mi dnes načítalo ..ÚZ mirko (účinná od 31.12.) a ÚZ v PÚ (účinná od 31.12.2014)..ja tomu nechápem..potom je tam súvaha (platná od 2011 do 30.12.2014)...viem mi niekto vysvetliť čo budeme vyplňovať?
0 0
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

Pochváliť
vjejka
cez E dane mi dnes načítalo ..ÚZ mirko (účinná od 31.12.) a ÚZ v PÚ (účinná od 31.12.2014)..ja tomu nechápem..potom je tam súvaha (platná od 2011 do 30.12.2014)...viem mi niekto vysvetliť čo budeme vyplňovať?
som presvedčený, že rozhodujúca väčšina bude vyplňovať č. 1 a č. 2.
0 0
ivetaf ivetaf

ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

Pochváliť
treba zaradiť účtovnú jednotku podľa zmien na mikro účtovnú jednotku keď splní podmienky, tj neprekročí dve z týchto podmienok : 1, celková suma majetku nepresiahla 350000,- €, 2., čistý obrat nepresiahol 700000,- € a 3., priemerný prepočítaný počet zamestnancov počas účtovného obdobia nepresiahol 10, musí si preveriť či aj minulé obdobie splnila tieto podmienky. Tieto účtovné jednotky budú vyplňať ÚZ mikro účtovnej jednotky a ostatný budú vyplňovať ÚZ v PÚ
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Pochváliť
ivetaf
treba zaradiť účtovnú jednotku podľa zmien na mikro účtovnú jednotku keď splní podmienky, tj neprekročí dve z týchto podmienok : 1, celková suma majetku nepresiahla 350000,- €, 2., čistý obrat nepresiahol 700000,- € a 3., priemerný prepočítaný počet zamestnancov počas účtovného obdobia nepresiahol 10, musí si preveriť či aj minulé obdobie splnila tieto podmienky. Tieto účtovné jednotky budú vyplňať ÚZ mikro účtovnej jednotky a ostatný budú vyplňovať ÚZ v PÚ
Tomu všetkému chápem, len som nechápala, že prečo tá ÚZ nie je účinná od 1.1.2014...ale asi je to tým, že ÚZ sa zostavuje k poslednému dňu zdanovacieho obdobia a preto je účinná až od 31.12.2014...pôvodne som tomu nechápala, že prečo tam nie je, že je účinná od 1.1.2014 do 31.12.2014...
0 0
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

Pochváliť
vjejka
...pôvodne som tomu nechápala, že prečo tam nie je, že je účinná od 1.1.2014 do 31.12.2014...
... asi to ešte stále nechápeš, lebo do 30.12.2014 platila UZ platná od 1.1.2011 v zložení VZaS, Súvaha, Poznámky, a od 31.12.2014 platí UZPODv14_1 a UZMUJ_1
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Pochváliť
V starých dobrých e-daniach pribudlo priznanie pre PO, ale FO tam nie sú + pribudli tam aj nové výkazy FO+PO. Neviem či sa dajú už aj poslať, ale aspoň vypísať si to môžeme. Takže hurá na to.
0 0
Krakonoš Krakonoš

Krakonoš je offline (nepripojený) Krakonoš

Pochváliť
Tlačivá už sa objavili na stránke Finančnej správy...
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
Ale FO B ešte stále nie sú
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Pochváliť
teraz mi už načítalo FO B!!!!!!!!! hurá
1 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Pochváliť
No mne nič ešte nenačítalo....FO B za r.2014 nemám...máte aj vy tak?
0 0
minicka minicka

minicka je offline (nepripojený) minicka

Pochváliť
pred hodinou som jedno odosielala... takže ide
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 04.01.09
  2. Príspevkov: 5, Posledný príspevok: 02.01.08
  3. Príspevkov: 35, Posledný príspevok: 20.01.06