Zavrieť

Porady

Plati novy skolsky zakon aj pre tych co maju zmluvu pracovnu do konca juna?

Chcem sa informovat o tom ci su riaditellia povinny predlzit pracovne zmluvy, ktore boli uzavrete len do konca juna a dat nove do 31.8. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Ja by som nepredĺžila takému učiteľovi, ktorý nevie, že slovo povinní je s "í" :-), ale k veci. Záleží, od kedy bol prijatý zákon a kedy mal dotyčný podpísanú zmluvu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivča Dobrý večer, čo v prípade že zmluva bola podpísaná od 09/2014 do 06/2015, a chceme ju predĺžiť o jeden rok, musí byť dátum 31.08.2016 alebo môže byť do 30.06.2016 (keďže ide o dodatok k zmluve spísanej pred novelou zákona). Ďakujem.
    Vebi34 Je podpísaná OK. Ale nasledujúca zmluva musí byť napr.od 1.7.2015 do 30.6.2016- čiže na rok. Ak ju podpíšete od 1.9.2015, tak do 31.8.2016. Zmluvu môžete predĺžiť na 1 rok dvakrát, potom koniec alebo trvalý pracovný pomer.
    Ivča Ale mi nechceme podpisovať novú zmluvu, my ideme dávať len dodatok k pôvodnej zmluve (ostáva ten istý zamestnávateľ, mení sa je miesto výkonu práce), to znamená že to bude od toho 1.7.2015, len neviem či v tom prípade to musí byť do toho 31.8.2016
    ivka70 Ano, musi. Dodatok uz musi byt do konca prazdnin.
    Samozrejme, ak sa zmestite do 2 rokov, na kolko moze byt maximalne uzavreta zmluva na dobu urcitu (co ak je zmluva od 9/2014 akurat do 8/2016 vyjde)
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V prvom rade toto nerieši "školský zákon" - 245/2008 Z. z. Zákon o výchove a vzdelávaní (školský zákon)

    ale zákon č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch


    § 11b

    (1) Pracovný pomer na určitú dobu29a) s pedagogickým zamestnancom podľa § 12 písm. a) až d), f) a g) možno dohodnúť najkratšie do 31. augusta; to sa nevzťahuje na pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu z dôvodu zastupovania zamestnanca podľa osobitného predpisu.29b)

    (2) Na pracovný pomer na určitú dobu dohodnutý podľa odseku 1 sa vzťahuje osobitný predpis,29a) ak tento zákon neustanovuje inak.

    § 61c
    Prechodné ustanovenie k úprave účinnej od 1. marca 2015

    Pracovný pomer na určitú dobu s pedagogickým zamestnancom dohodnutý pred 1. marcom 2015 sa posudzuje podľa predpisov účinných do 28. februára 2015.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivča Dobrý deň, tento paragraf viem už naspamäť, nemám stále jasno v tom, či v tomto prípade platí § 61 Prechodné ustanovenie, keďže je to zmluva z r. 2014 a teraz dávame len dodatok k nej, či môžeme dať dátum ukončenia 30.06.2016.
    ivka70 Dodatok pracovnej zmluvy uzatvarany po 1.3.2015 sa musi riadit novym, zmenenym zakonom.
    Ivča Ďakujem, toto som potrebovala počuť.
    ivka70 Keby si si zalozila samostatnu otazku, uz davno sa tu odpoved dozvies ...
    Ivča nejako sa tu neviem zorientovať, po starom mi to viac vyhovovalo
      zbaliť

    Plati novy skolsky zakon aj pre tych co maju zmluvu pracovnu do konca juna?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.