Zavrieť

Porady

Mobil na mesačné splátky

SZČO, platca dph, JU...
V decembri si vzal mobil na splátky.... bola k tomu vyhotovená dohoda o splátkach na sumu 148,50 s dph. Ďalej tam bolo uvedené, že zaplatí prvú časť vo výške 9,30, na čo bol vystavený doklad o úhrade. Mesačne má platiť 5,80.
Ako to zaúčtovať? Môže na základe dohody? Ako je to s rozpisom dph? Stačí len vytvoriť záväzok na celú sumu a potom ju len pomaly uhrádzať?
Došla mu faktúra za hovorné a k tomu na osobitnom papieri iba uvedené mesačná splátka 5,80. Faktúra sa uhrádzala spolu. Ako to zaúčtovať?

Prosím.... musím doriešiť dph za december...
Naposledy upravil nikula : 16.01.15 at 07:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    dph si pýtaš pri faktúre za telefon, ved ju tam máš celú vypísanú a každy mesiac zaučtuješ čiast.úhradu tejto faktúry.
    nikula Lenže ja nemám faktúru, iba tú dohodu o splátkach a zmluvu. Takže uviesť číslo zmluvy ako doklad( aj pre KV?).
    juzek691 Ak splňa náležitosti faktúry tak môžeš. Ja mám taký istý prípad a faktúru za telefon mám.Možno stačí juísť iba pýtať. Ja to mam od Orange.

    Mobil na mesačné splátky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.