Zavrieť

Porady

DZMV - 2 autá, 2 rôzne okresy podla SPZ, 2-ja správcovia dane, 2 priznania?

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Mám s.r.o. so sídlom v BA, jedno auto bolo používané zamestnancom časť roka na podnikanie - má SPZ Presovského kraja, druhé auto potom zaradili do majetku SPZ - Bratislavská. Obe autá sa používali len v BA, zamestnanec má trvalé bydlisko v BA, firma má sídlo v BA. Keď to vyplním na PFS do priznania, vypíše mi :

Vozidlá na daňovom priznaní nemôžu byť na jednom daňovom priznaní, nakoľko sú podľa EČV miestne príslušné k rôznym daňovým úradom.

Čítala som dokument, aj čo sa týka miestnej príslušnosti,stále si myslím, že by to malo byť ok u správcu dane v BA. Poradíte mi prosím?????

https://www.financnasprava.sk/_img/p...a_rok_2014.pdf
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Máš správne vyplnené riadky 9 pri daných vozidlách?

    - vozidlo zamestnanca ods. 2 písm a)
    § 99 ods. 5) "...Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla zamestnávateľa. ..."

    - firemné auto (držiteľ sro) ods. 1 písm a)
    § 99 ods. 5) "Správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru predchádzajúceho roka. ..."
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Leila Ďakujem všetkým, za odpovede, ako som teraz zistila môj prípad je :
    - vozidlo zamestnanca, nie je písané na jeho osobu ale na druhého spoločníka (otca) , ktorý ho nepoužíval na podnikanie - takže zrejme paragraf 85 1c)

    V prípade par. 85 1c) mi vychádza teda miestna príslušnosť podla miesta evidencie vozidla. Lenže to mi zasa nekorešponduje s tými cestovnými náhradami zamestnancovi.
    Prosím poradíte mi v tomto?

    - druhé vozidlo je firemne vozidlo - tam je to jasné - 1a)
    avalik u zamestnanca sa neskuma vlastnicky vztah, pokial nepouzije vozidlo firmy a su vyplacane CN je to vzdy 85/2a .... ak by to auto (otca) bolo firme prenajate, vtedy by to bolo 85/1c
    Leila Veľmi pekne ďakujem avalik, CN boli vyplácané počas 2014. Prevzala som toto účtovníctvo len teraz, a minulý rok bolo podávané ako 85/1c, hoci boli vyplácané CN, do BA, tak toto ma mätie.
    avalik nepozeraj teda na podanie z minuleho roka a podaj v sulade so zakonom
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, musíš podať na osobitných tlačivách zvlášť pre Prešov a zvlášť pre BA
    Rovnako som postupovala ja minulý rok. Pardon to platí pre SZČO.

    Ak je to zamestnanec sro a jazdí na svojom aute, podávaš len v BA. Taký prípad nemám, žeby auto bolo z iného kraja. Vid odpoveď avalik, oceňujem.
    Naposledy upravil KEJKA : 15.01.15 at 18:46

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    miestna prislusnost pri zamestnancovi sa riadi sidlom zamestnavatela, cize ak zamestnanec pouzival vozidlo s presovskou SPZ tak miestne prislusny urad je sidlo zamestnavatela BA, pouziva sa aj sadzba BA

    to druhe vozidlo som nepochopila zadaniu

    DZMV - 2 autá, 2 rôzne okresy podla SPZ, 2-ja správcovia dane, 2 priznania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.