Zavrieť

Porady

kvalita mlieka

Zaujmalo by ma či má aj niekto iný skúsenosť s nekvalitným mliekom .... niekedy nemôžem plnotučné vyšľahať na pekné kapučínko, proste pena sa mi premení na veľké bubliny a do pár sekúnd je po pene, tak namiesto peknej chvilky pri kapučínku len nervy na mlieko ? výrobcu ?
6 komentárov     zbaliť
lujza.j aké mlieko kupuješ?výrobca
lujza.j ?
Monika Šps väčšinou Rajo, ale teraz som mala Tesco a to z jednej krabice sa vôbec nedalo vyšlahať a otvorila som druhú ktorá mala iný dát.spot. a vyšlahala som na prvý krát veľmi peknú hustú, elastickú penu.
lujza.j tesco by som určite nie..skús Tatra 3,5....
buchač Tesco mlieko je súce tak na relaxačný kúpeľ...

Bóóže, kedy už ľudia dostanú rozum ???
Monika Šps Ďakujem, skúsim Tatra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja by som sa skôr pozrel do zrkadla a položil si otázku :

    " Viem ja vlastne poriadne robiť to poriadne kapučíno, alebo neviem ?
    Neostanem ja pri tej obyčajnej tureckej káve od Baliarni Poprad ? "

    Kávu je vedieť potrebné urobiť a je potrebné mať aj kvalitné vybavenie (s dôrazom na slovo kvalitné).


    Naposledy upravil buchač : 16.01.15 at 16:01
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika Šps no nepýtala by som sa na tento problém keby som nemala podozrenie na zlú kvalitu mlieka a keby som nemala niekoľko ročne skúsenosti, kvalitný pákový kávovar, kvalitný mlynček, a na speňovanie mlieka kanvičku zn.alessi, samozrejme že mám aj ostatné vybavenie a myslím že v dosť dobrej kvalite. Celá moja otázka smerovala k tomu, či má niekto skúsenosť so zlou kvalitou mlieka a nie či mám alebo nemám kaviarenské vybavenie
    buchač Čítaj pozorne nasledujúce...


    Aj cigáni majú náležité skúsenosti, aj vybavenie, dobre "speňujú" ...

    ...a pozri, koľko cigánskych debilov sa narodí...
    Monika Šps ja som myslela že tu spolu komunikujú predovšetkým inteligentní ľudia a snažia sa jeden druhému poradiť ....k takýmto reakciam nemám viac čo dodať ...no coment
    fortunka u nas niekedy zavazi aj teplota mlieka a detto ako dlho to napenujes... Pravdupovediac s krabicovymi neporadim, v kaviarni sa u nas pouzivalo tatra mlieko, domov kupujeme cerstve mlieko a vyslaha sa mi kazde aj plnotucne aj polotucne do riadnej peny.
    lujza.j mlieko má byť studené....ale to určite zadávatelka vie...nekupujem tu mlieko..kedysi 3,5kové v lidli..bolo v poho....a úplne dávno tatra..ale to som už písala vyššie....jasné ked ho prevaríš je v čudu
    Monika Šps ono najlepšie je špecialne mlieko určené na kapučíno, ale je dosť drahé
    lujza.j ja som roky na lidlackom a bolo z toho parádnacké kapučíno....ani kaviarne areštiky nefičia na špeci mlieku....prípadne ked sa im nechce,alebo nevedia napeniť mlieko povedia,že práve došlo....
    mitucek buchac, vsak si ty moja zakomplexovana svokra.
    mitucek Buchac, ty vzdy odpovies k veci...
    korela Tesco predáva čerstvé mlieko v sklených fľašiach s obsahom 0,75 l. České. Neskúšala som, ale české mliečne výrobky boli vždy iba dobré.
    fortunka my ho kupujeme je dobré
    korela To som rada, ale ja sladké mlieko nepijem, iba zakysané veci a šľahačku. Budem ho však odporúčať. Ale bude dobré na domáci jogurt. Ďakujem.
      zbaliť

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Nekupujem mlieko v krabici,v sacku ani vo flasi....podla mna to co predavaju je hnus...kupujem vylucne zo dvora'',pripadne z mliekomatu...ak mas taku moznost:-)

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    No, mlieko v krabici, nie je mlieko.../používam bohužial i ja/= ale, ak sa stíha, kúpim priamo z družstva - čerstvé... Včera manžel urobil z neho syr a mám problém nezjesť ho sama ...je výborný...
    lujza.j neprovokuj

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nepoužívaj mlieko s 0,5% tuku! Je to tzv odstredené mlieko. Použi mlieko s 3,5% tuku (plnotučné).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika Šps vždy len 3,5% používam .....niekedy záleží aj od kvality mlieka, mám podozrenie , že nie každé 3,5% je naozaj 3,5% .....2 krabice - ten istý výrobca/len na každej krabici iný dátum spotreby=iná várka/, mlieko nie a nie napeniť, otvorím druhú krabicu od toho istého výrobcu a hups krásne napenené, ako keby niekedy niektorá várka bola menej kvalitná
    misoft Nuž - do krabice sa asi dostali nekvalitné bublinky
    jslancik a ty si najprv prečítaj zadanie otázky, kým budeš radiť a používať výkričníky.
    misoft Éééé - nemoralizuj.....
    jslancik
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.