Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel - riadok 40 daňového priznania - návesová súprava.

Nerozumiem tomuto §6 odst 2: "Daňovník zaradí v daňovom priznaní ťahač a osobitne náves do najbližšej nižšej ročnej sadzby dane, než do akej by patrili podľa najväčšej prípustnej celkovej hmotnosti alebo celkovej hmotnosti uvedenej v doklade, ako jednu návesovú jazdnú súpravu iba raz, ak sa aj použili počas zdaňovacieho obdobia v rôznych návesových jazdných súpravách; na zmeny počas zdaňovacieho obdobia sa neprihliada."
O akom zaraďovaní do súpravy tu splietajú? Mal by som zaradiť samostatne náves a samostatne ťahač do príslušnej sadzby a urobiť korekciu podľa §7. Ťahač aj náves uvediem osobitne v priznaní. Pochopil som to správne? Návesové súpravy mali význam do roku 2014 kedy sa náves zaraďoval do sadzby podľa EURO normy ťahača.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    micuska6 je offline (nepripojený) micuska6

    micuska6
    Neda mi, ale musim to sem napisat. Nic si z toho nerob. Len prerabali stary zakon a niektore veci im unikli. Aki poslanci, taky zakon
    sobubo Tiež mi to tak pripadá.

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    Prosím o info, v akom obdobi sa sadzba dane pre náves uplatnovala podľa EURO normy tahaca. Ďakujem

    Daň z motorových vozidiel - riadok 40 daňového priznania - návesová súprava.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.