Zavrieť

Porady

Prístavba dielne svojpomocne - SZČO

Ak si živnostník platca DPH pristavuje dielňu (samozrejmosťou je stavebné povolenie) avšak všetky práce si s pomocou rodinných príslušníkov robí sám, je povinný túto sumu za práce resp. hodnotu prác nejako previesť do hodnoty budovy a navýšiť ju? Náklady na materiál máme vydokladované faktúrami a bločikami, avšak nemáme žiadne faktúry ani bločiky o vykonaných prácach, pretože sa všetko rieši svojpomocne. Ale reálne hodnota budovy je vyššia... Dúfam, že som sa vyjadrila aspoň ako tak presne
13 komentárov     zbaliť
Mila123 na takúto prácu, jej hodnotu sa neprihliada.....nemáš doklad, nemáš náklad / výdavok (aj keď vo forme odpisov)
baculacik tie odpisy nás ani tak nemrzia, skôr sme sa báli aby sme niečo neurobili zle. Ale môžem teda kľudne spávať Ďakujem veľmi pekne!
veronikasad svojpomocne = stavia si to sám, alebo ide o čiernu prácu iných ?
baculacik nie nie, žiadna čierna práca Stavia môj muž, môj oco a brat. Taký rodinný podnik
veronikasad Myslela som to z pohľadu kontroly z Inšpektorátu práce, ktorý kontroluje nelegálne zamestnávanie ...
veronikasad Pokial ide o stavbu budovy na podnikanie, mohol by s tým byť problém
baculacik a to keby tam moju rodinu našli pracovať, brali by to ako čiernu prácu? Áno, ide o budovu na podnikanie, v čom by mohol byť problém?
veronikasad skús zavolať anonymne na Inšpektorát práce. Ak by to posúdili ako nelegálne zamestnávanie, sú tam vysoké pokuty. Sú rodinní príslušníci dôchodkovo poistení ?
baculacik Radšej ozaj skúsim zavolať, však za to sú sankcie neskutočné Manžel je SZČO, otec je na TPP a brat SZČO.
veronikasad SZČO platia odvody do SP ?
baculacik áno obidvaja
veronikasad V tom prípade by to malo byť v poriadku, ale pre istotu zavolaj na IP
baculacik no tak to mi aspoň trochu odľahlo. Radšej pozisťujem, ďakujem veľmi pekne za upozornenie. Pekný večer
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prístavba dielne svojpomocne - SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.