Zavrieť

Porady

pokladna...zamyslenie pre uctovnikov v PU

ako tak rozmyslam, ...asi by som nemala....tak takmer vsetky vydaje z pokladne...nakupy materialu, tovaru..ktore niekto robi pre firmu mimo sidla firmy..by mali byt uctovane oproti pohladavke alebo zavazku, nie?
ved ak v nasom pripade konatel niekde nakupuje pre firmu, tak bud za vlastne....(zavazok)...a ja mu to musim potom zaplatit, alebo z firemnych...(pohladavka)..teda mal nejaky preddavok...
myslite, ze je to zbytocne komplikovanie?
ale kedy je pripad kupa tovaru oproti hotovosti? ked predavajuci donesie tovar a pokladnik mu ho vo firme preplati rovno z pokladne, nie..?
ked pokladnik preplaca nieco zamestnancovi, ze nieco kupil, tak mu vracia peniaze, nie?...ak mu nedal preddavok

ide mi napr. o to, ze ak konatel zaplatil fakturu za prenajom auta v hotovosti z vlastneho, a donesie fakturu na preplatenie, tak by som mala zauctovat
fakturu
518/321
uhradu faktury konatelom z vlastnych...v ID
321/365
a potom vratenie penazi z pokladne
365/211

a este jedna vec mimo toho..ak zamestnanec na sluzobnej ceste kupi valuty a ma zalohu, tak je spravne uctovanie preddavok 335/211, kupa valut 261/335? a nasledne prijem valut do pokladne 211/261....zatial som predpis 261/335 nikde nevidela, vsade je 261 len suvztazne s pokladnou alebo bank. uctom....

zamysli sa niekto so mnou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    ja si myslim, ze nie cez zavazky a pohladavky ... lebo ty uctujes az moment, kedy ty vydavas peniaze z pokladne... dokladom pre teba je vydavkovy pokladnicny doklad. ku ktoremu prikladas fakturu, alebo blocky (nimi dokazujes opravnenost nakladu) ... takze vobec z toho nemaj problem, vela podnikatelov dlho nosi doklady "po vackoch" ... nic sa nedeje, .... iba pri DPH, tam treba viac sledovat datumy... ale pri ostatnych vydavkoch, sa dom nezruti - uctovne obdobie je rocne, na druhej strane - netreba to zas prehanat imho lebo pri kontrole by ta mohli vyzvat, aby si to zdovodnila... co vsak nie je problem, lebo majitel moze kupit hocico za svoje a potom si to prist "vyuctovat" do pokladne ... potom ale treba rozlisovat, ci je to uznatelny alebo neuznatelny vydavok z hladiska danoveho ...

    ale zase, ak by si chcela tak mozes vydat z pokladne tzv. zalohu na nakup... vtedy by sa ti to objavilo v pohladavkach, a zase by si mala vypisat vydavkovy pokladnicny doklad... aby ti pokladna sedela papierovo so skutocnou hotovostou... ved to vies, pises o tom pri valutach ...
    Naposledy upravil ayya : 05.05.06 at 09:50 Dôvod: doplnenie formulacie

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Aj ja si myslím, že by to bolo komplikované, a navyše ak kupuje konateľ niekde niečo pre firmu zo svojich peňazí, ty o tom fakticky nevieš a preto nemôžeš účtovať o záväzkoch voči nemu a v momente, keď ti dáva bločky k preplateniu, by to už bolo bezpredmetné a rovno zaúčtuješ nákup z pokladne.

    pokladna...zamyslenie pre uctovnikov v PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.