Zavrieť

Porady

Odpis nepremlčaných záväzkov v PÚ

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné odpisovať účtovne nepremlčané záväzky v PÚ účtovným zápisom 321/648 podľa zákona t.j. ak od dohodnutej lehoty splatnosti záväzku uplynula doba dlhšia ako
360 dní 20%
720 dní 50%
1080 dní 100% hodnoty záväzku
alebo len základ dane zvyšovať o výšku spomínaných odpisov. Ja by som chcela odpisovať spôsobom 321/648 a nie len zvyšovať ZD cez DP. Ďakujem.
Naposledy upravil SMAJA : 19.01.15 at 13:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, nepremlčaný závväzok predsa existuje, vari ho firma neuznáva?
    Prečo by nemal byť v účtovníctve?
    Riešenie základu dane pre DP DPPO je mimoúčtovné.

    1zuzka je offline (nepripojený) 1zuzka

    1zuzka
    Dobrý deň, ja mám podobný problém. v roku 2011 boli splatné záväzky za sprostredkovanie obchodu s firmou XY. Do dnešného dňa nie sú uhradené a ani nikdy nebudú lebo firma XY šla do konkurzu a dohoda šéfa so sprostredkovateľom služieb znela, že za služby sa nezaplatí. Dodávateľ služieb si svoje faktúry už vraj dávno odpísal. Teraz v DPPO za rok 2014 by som ich mala dodaniť 100% ale ja by som ich najradšej celé odpísala. Môžem spraviť odpis aj pri nepremlčanom záväzku 321/648 ako daňovo uznaný náklad? ďakujem
    SMAJA Keď veriteľ neurobí žiadne kroky k vymáhaniu tak po 3 rokoch je to premlčané a dá sa to odpísať takýmto spôsobom.
    1zuzka ďakujem. ešte som myslela, že keby urobil dobropis do 12/2014 ale to by boli asi aj tak nedaňový náklad roku 2014, musela by som opraviť rok 2011 a touto cestou nechcem ísť

    Odpis nepremlčaných záväzkov v PÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.