Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Platí § 15 zák. o DPH

    Vystavíte faktúru bez DPH a podávate súhrnný výkaz.
    Naposledy upravil mondes : 20.01.15 at 10:28
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    topper1 takže ak ma slovenské IČ DPH tak neplatí §15 zákona o DPH? ...teda, že miesto dodania je miesto kde ma odberateľ sídlo a teda ČR?
    mondes Áno, mate pravdu, opravila som.


    Doplním: Overovala som to na FS.
    topper1 Ďakujem ....aj za overenie na FS
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa, ak objednáva pod ičDPH Sk......
    tak je zrejme registrovaný pre DPH na FRSR
    má tu prevádzku, alebo org. zložku
    a teda fakturuje sa tak ako SR odberateľovi.
    Chrusťa ja sa tiež prikláňam k názoru kejky pokiaľ odberateľ objednával pod IČ DPH SK, že fakturujete mu so slov. DPH a nie bez DPH.
    topper1 registrovaný na FRSR je a bolo mu pridelene IČ DPH, nemá tu ale prevádzku alebo organizačnú zložku... Na Slovensku sa registrovali z dôvodu, že tu realizuje stavbu - zákazku a ak nakupuje priamo v našich obchodoch, alebo mu dodávaju iné firmy služby priamo na jeho stavbu v SR tak nakupuje so slovenskou DPH. Registrácia na Slovensku mu teda umožňuje podávať daňové priznanie na Slovensku a uplatniť si odpočet z týchto nákupov cez dań. priznanie a nemusí tak žiadať o vrátenie dane zaplatenej v SR. My mu ale nedodávame nič suvísiace s jeho stavbou, preto by som sa nemal riadiť §15 zákona o DPH?

    Ak je odberateľ z ČR registrovaný pre DPH na Slovensku, fakturujem mu služby s DPH alebo musím použiť jeho české DIČ a fakturovať bez DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.