Zavrieť

Porady

Daň z predaja nehnuteľnosti

Prosím Vás o informáciu, resp. výpočet dane z predaja nehnuteľnosti nasledovne:
V roku 2013 sme kúpili rodinný dom - hypotékou z VUB banky v sume 85 000 Eur. V tomto roku 2015 dom predávame cca za 90 000 Eur. Chcem sa spýtať, aká suma bude predstavovať daň z predaja nehnuteľnosti? Z čoho a ako sa počíta v tomto prípade, keď sme na dom brali hypotéku?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Neexistuje daň z predaja nehnuteľnosti. Máme ale daň z príjmu.
    Užitočné info máš na stránke Finančnej správy - https://www.financnasprava.sk/sk/obc...-nehnutelnosti
    Zuzana351986 Ďakujem za odpoveď, ale v prvom rade sa nauč rozumieť zákonom a výrazom používaných pre tieto termíny. Vzdelávať sa ti nebude na škodu. Ja som sa jasne pýtala na "Daň z predaja z nehnuteľností" a nie z príjmu. Ešte sa musíš veľa učiť. Vid: http://www.finance.sk/dane/informaci...nehnutelnosti/
    avalik hmmm ... máš pravdu, vzdelávanie nie je na škodu ... ja vychádzam zo znenia zákona, nie z nejakých článkov na internete ... a zákon hovorí napr. "Od dane je oslobodený príjem z predaja nehnuteľnosti ..." a nie "od dane je oslobodený predaj nehnuteľnosti" ... ak by si si dala námahu otvoriť ten link čo som uviedla v odpovedi ... aj tam sa uvádza daň z príjmu, nie daň z predaja nehnuteľnosti ... a áno, musím sa ešte veľa učiť ... ty už nie, ty vieš všetko - len nechápem prečo teda hľadáš radu tu na porade ... a budem, veľmi rada, a určite ostatní poraďáci tiež, ak doplníš číslo zákona o "dani z predaja nehnuteľnosti".

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dan budete platit z rodielu medzi kupnou a predajnou cenou, to, ze ste ju kupovali na hypoteku, nema vplyv. Danovy zaklad teda bude 5000 EUR, lebo kupnu cenu si uplatnite ako vydavok.

    Daň z predaja nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.