Zavrieť

Porady

Aké tlačivo na RZ-ZP

FO-SZČO od 01.12.2005 mala zivnosť, dovtedy bola samoplatcom-dobrovolne nezamestnaná.
Aký typ podania RZ si má urobiť??
A este FO-SZČO od 01.01-30.06.2005 a od 01.07.2005-30.06.2006 prerušenie živnosti.
Aké tlačivo musí vypísať??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra_m je offline (nepripojený) petra_m

    petra_m
    Ja si myslim toto:

    1. pripad - S, listy SB, SC, ak vymeriavaci zaklad > 78 000, resp. X, listy XB, XC, ak VZ < 78 000, v obdobi od jan - augusta platil odvody na zdravotne poistenie za dobrovolne nezamestnanych stat

    2. pripad - prerusenie zivnosti bolo nahlasene do ZP? Ak nemal ziadny iny prijem / cinnost, tak tlacivo B

    Ak som sa zmylila, prosim opravte ma...

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak mala SZČO prerušenú živnosť v celom roku 2005 a mala príjmy iba zo zamestnania, robí RZ ZP na tlačive B?

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    LubenaK
    Ak mala SZČO prerušenú živnosť v celom roku 2005 a mala príjmy iba zo zamestnania, robí RZ ZP na tlačive B?

    sa mi zdá, že S s listami SA a SB čisto B len v prípade ak je len SZCO bez zamestnania:p

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    LubenaK
    Ak mala SZČO prerušenú živnosť v celom roku 2005 a mala príjmy iba zo zamestnania, robí RZ ZP na tlačive B?
    Pokiaľ živnosť bola prerušená ešte v roku 2004, čiže počas roka 2005 daný poistenec nebol ani 1 deň SZČO a mal príjmy iba zo zamestnania a tie príjmy boli "kolísavé" potom podáva RZP na tlačive A.

    Ak bola živnosť prerušená v priebehu roka 2005, tento poistenec má povinnosť podať RZP, v tomto prípade tlačivo typ S s listami SA, SB.

    Aké tlačivo na RZ-ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.