Zavrieť

Porady

Problém s DHCP, resp. možno problém s ROUTER - om

Je to čudné, ale ako náhle si nastavím na všetkých zariadeniach na mojej WIFI prideľovanie IP adries pomocou DHCP nefunguje to. Jediná vec na ktorej to funguje je tablet, na ktorom mi pridelí adresu z 192.168.2.XX na ostatných mi pridelí adresu z 192.168.1.XX na ktorých to kvôli tomu nepracuje. Viem že jedno riešenie je mať na každom zariadení nastavenú statickú IP adresu, lenže keďže tie zariadenia využívam na viacerých miestach je to nepraktické. Na iných miestach mi ale funguje automatické prideľovanie normálne, len na mojej sieti mi pridelí IPčku na ktorej mi to nepracuje. V čom môže byť chyba? V routeri alebo je chyba niekde v nastaveniach siete? Je nejaké riešenie ako vyriešiť to, aby mi na mobiloch, notebooku, aj PC pripojenom na router LAN káblom prideľovalo IP adresy z brány 192.168.2.XX a nie z 192.168.1.XX pretože ako sa zdá, funguje to len keď, prepáčte za neodborný výraz, to predposledné číslo sa zhoduje v IP adrese s bránou? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ano v takomto pripade to funguje to iba ked je IP z tej istej siete ako brana
    toto vyzera ako keby si mal v sieti 2 zariadenia ktore vysielaju dhcp. nemas nahodou 2 wifi vysielace?
    mozes nakreslit (popisat) ako vyzera tvoja siet?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pozri do routera. V nastavení DHCP sa dá nastaviť rozpätie IP adries, ktoré bude využívať, potom sa dá nastaviť defaultna brána (gateway). Takže nastavíš romedzie 192.168.2.xxx (100-199), default gateway 192.168.0.x (inak je to IP adresa routera)....
    Ak máš ešte druhý router - DHCP vypni

    Problém s DHCP, resp. možno problém s ROUTER - om

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.