Zavrieť

Porady

Môže mi mi ZP poslať kontrolu na rok 2006?

Dobrý deň, zaujímalo by ma, či mi môže ZP poslať kontrolu dokladov zamestnancov z roku 2006-2007 a žiadať odo mňa všetky dokumenty, vrátane bankových výpisov, výplatných pások, príjmových a výdavkových dokladov? Pred dvomi rokmi mi tá istá poisťovňa pri kontrole platieb našla nedoplatok za jeden mesiac v roku 1996, ktorý bol ale pri prehlásení zamestnanca uhradený inej poisťovni, ktorý som aj napriek premlčaniu uhradila a oznámili mi, že všetky ďalšie platby sú v poriadku. Ako mám postupovať?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ZP má právo vykonať kontrolu 10 rokov dozadu.....

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    kontrola platieb a kontrola dokladov, výplatných pások a mesačných výkazov sú dve rozdielne veci.

    Platiteľ poistného je povinný viesť a uchovávať po dobu desiatich rokov účtovné doklady a iné doklady potrebné na správne určenie vymeriavacieho základu, sadzby poistného, výšky poistného a jeho platenia, ako i evidenciu o zamestnancoch.....

    ZP ide teraz kontrolovať, či ti správne vypočítala sumu, ktorú si im mala odviesť. Majú na to právo.

    Môže mi mi ZP poslať kontrolu na rok 2006?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.