Zavrieť

Porady

OP - zamestnanec chce, za to, že znížil odvody zamestnavateľovi za zamestnanca doplatit rozdiel.

Pri uplatnení OP, je možné, že by zamestnanec chcel doplatiť rozdiel medzi novymi a starými odvodmi na ZP za zamestnanca, priklad predtým 20€ teraz 14,40 na zdrav. poistne za zamestnanca a rozdiel 5,60 chce preplatiť, za to, že znížil odvody zamestnavateľovi za zamestnanca.
Naposledy upravil Veronika Pretóryová : 21.01.15 at 10:09
3 komentárov     zbaliť
kn-alka to zamestnanec chce peniaze, ktoré by zamestávateľ mal zaplatiť poisťovni? či čo?
Veronika Pretóryová priatel ma kamarata, ten ma v zmluve len minimalnu mzdu, z ktorej sa mu vraj robia odvody, na cierno vsak dostane 600 a nie minimum preto ta otazka, ci je mozne aby teraz chcel po zamestnvatelovi vratit tieto peniaze kedze mu znizil odvody? zavana to ciernotou
kn-alka keď sú dohodnutý na čierno, nemá žiadne práva čokoľvek požadovať, môže byť rád, že im na to úrady ešte neprišli
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    srandista! .. chcieť môže

    doplním (po tvojom upresnení)
    - nuž pri 600 eurovej dlaňovke mu kľúúudne môže dať aj tých 5 eur ešte

    ... moje nervy !
    Naposledy upravil Katy a R : 21.01.15 at 10:23
    Veronika Pretóryová

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    To, o čom píšeš je "nelegálne" ...viem, robí sa to tak, ale je to protizákonné....
    Navyše nemá zamestnanec právo požadovať od zamestnávateľa "ušetrené peniaze na poistnom" vyplatiť ?? Aký dôvod, aké právo ??

    OP - zamestnanec chce, za to, že znížil odvody zamestnavateľovi za zamestnanca doplatit rozdiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.