Zavrieť

Porady

Zamestnanec viacerych cl.statov EU a odvody

Osoba zvycajne zamestnaná na území dvoch alebo viacerých členských štátov EÚ, občan SR, sídlo firmy Luxembursko. Máte , prosím Vás , niekto skúsenosti, ako je to s výkazmi a odvomi do SP a ZP?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Skús si pozrieť môj príspevok:

    Práca v ČR - odvody z 30.5.2005

    (Aspoň pre začiatok. Je to dosť zložité.)

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Vyhľadaj si tému Zamestnanec EÚ z 24.11.2004. Tam sa to rozoberá ale len ČR. Možno Ti to trochu pomôže. Ako píše AVO, je to dosť zložité.

    MMM je offline (nepripojený) MMM

    MMM
    Dakujem, pozrela som si to. No to bude este trosku o inom, pretoze on je obcan SR , zamestnavatel ako som pisala - Luxembursko a miesto výkonu práce: Cesko, Rakusko, Slovensko....

    Uvidim , idem na SP, co mi poradia.

    evina10 je offline (nepripojený) evina10

    evina10
    Ahojte poradaci,

    mam taky maly problem a dufam, ze mi ho niekto pomoze vyriesit
    Dostala som ponuku od jednej rakuskej firmy, ktora ma dcersku spolocnost na SK. Kedze v Rakusku nie je sanca dostat pracovne povolenie, prihlasila by ma firma do slovenskej pobocky. Miesto vykonu prace je ale Vieden. Kedze byvam v BA, budem kazdy den dochadzat do Viedne. Ake su potom podmienky pre odvody zo strany zamestnavatela, ktorou je zahranicna firma so sidlom v Rakusku? Je to vobec legalne?
    Dakujem vopred za pomoc, je to dost surne......

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Vyjadrím sa k odvodom na soc. a zdrav.poistenie. Odvody sa odvádzajú v tej krajine EÚ, kde je miesto výkonu práce. Jedinou výnimkou je vyslanie pracovníka ( je to časovo ohraničené, musia sa splniť určité podmienky a SP by musela vystaviť formulár ,ktorým by sa firma resp. zamestnanec obhajovala v Rakúsku pri prípadnej kontrole z inštitúcie soc.zabezpečenia)
    Ale ako by sa chcela obhájiť pri prípadnej kontrole pracovnej polície- to teda netuším.

    Zamestnanec viacerych cl.statov EU a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.