Zavrieť

Porady

Rozvod a BSM

Chcem sa opýtať ako je to keď som už skoro 2 roky rozvedeny ale BSM sme nereisili ( byt ktory sme mali je kupovany na hypoteku ktoru prepisujem teraz len na seba) Chcem si zobrať menší úver na auto bude s tým mať niečo moja exmanželka keď nemáme sudne ukončene BSM? Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Teraz už nadobúdaš majetok aj dlhy len sám do svojho výlučného vlastníctva, nie do BSM.
    Mimochodom, prepisuejš na seba aj byt alebo len hypotéku? To je vyporiadanie BSM - bez dohody alebo rozhodnutia súdu ti kataster výlučné vlastníctvo bytu nezapíše.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Infini s ex máme dohodu ze ja si necham byt aj hypoteku zatial je to len ustna dohoda este musim vyplatit dane a potom ideme do banky a vsetko okolo toho doriesit
    Mária27 Skôr ako prepíšeš hypotéku na seba uzavrite zmluvu o delení BSM s overením vašich podpisov, aby si mal aj doklad pre kataster; inak by si byt do svojho vlastníctva nedostal.
    Kempi No mna rozvod caka o par dni :/
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    BSM zaniklo dňom rozvodu:
    Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov teda:
    - zanikne spolu so zánikom manželstva (rozvod, smrť jedného z manželov), resp. ak by manželstvo bolo vyhlásené za neplatné.
    http://www.pravny-poradca.sk/vyporia...tku-po-rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.