Zavrieť

Porady

Faktura z ČR - DPH - kontrolný výkaz?

Dobrý den. Prosím o radu.
Platca DPH tu na SR nakupil materiál z ČR (faktury vystavene bez DPH).Čo sa týka DPH, tak vieme, že musím samozdaniť...ale vlastne tým pádom mne to nepomôže znížiť DPH,však? Tieto faktury mi pomôžu len do celkových výdavkov?! A kam ide toto faktury potom v KV? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ninocka55 je offline (nepripojený) ninocka55

    ninocka55
    keďže je to samozdanenie, tak musíš odviesť daň a zároveň máš nárok na odpočet (ak je firma na SR platcom DPH). V KV do bude B1
    pipiskova81 Ďakujem za pomoc. Ale ešte niečo.. ak je tá faktura na 1000eur, tak musím zdaniť, tak do programu nahodiť základ 1000 a z toho DPH 200eur?..alebo 1000eur =833,33eur základ + dph 166,66
    Žabinka 1000 + DPH
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pipiskova81 ďakujem krásne. Veľmi ste mi pomohli....a teraz ide už len o utvrdenie mojho názoru, že:
    vraveli mi známy že si tak môžem znižiť platiť DPH,ale čo mi vôbec vlastne nevychádza..Lopatisticky povedané: Lebo ja si to DPH najskôr musím prirátať , čo je vlastne +200eur a ked si ho potom dám do odpočtu, tak tam mám tiež +200eur.... a stále mi ale vychádza vlastne žiadne dph mi to nezníži ?? Je to tak?prečo mi vravia, že oni si to normálne odrátavaju?
    kn-alka nie, neodrátavajú, ale však ti si to DPH dodávateľovi nezaplatila, nemáš si čo odrátať - kúpila si vlastne "lacnejšie" - nakúpila si bez DPH !!!!
    pipiskova81 Ďakujem.. Ja som im to vravela, že si myslím, že nemaju pravdu..ale ok... Dakujem krásne.. a ešte jednu poslednu vec.... Ked fakturu nahadzujem do programu, kde sa to zobrazí v DPH? mám to dať do riadku 7 alebo 9.. a odpočet len r.21 alebo 23?
      zbaliť

    Faktura z ČR - DPH - kontrolný výkaz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.