Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK je faktúra vystavená na občana, tak nepatrí do účtovníctva sro, a už vôbec nie uplatniť nárok na odpočet dph.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    topper1 OK, DPH teda neodpočítam. Ale energie by som mal uhradiť, ak je v zmluve o prenájme dohodnuté, že nájomné neobsahuje energie. Občan mi faktúru za energie nedonesie. Správne by som mal uhradiť sumu za energie občanovi. ..a podkladom by mala byť faktúra, ktorá bola doručená jemu. Potom aspon kopia tej faktúry do úctovníctva s.r.o. patri....alebo to nie je správne?
    veronikasad Ano, energie by ste mali uhradiť na účet občana na základe kopie fakúry z EZ.
    veronikasad Možno by bolo dobré preveriť, či občan skutočne fa uhradil EZ, aby vás neprekvapilo príp. odpojenie dodávky
    Tweety pre Teba je partnerom občan, ktorý priestory prenajíma, on ich musí teda zahrnúť do svojej ceny za prenájom
    topper1 OK, vďaka. Otázka teraz je: čo urobiť a ako to zaúčtovať, ak sme faktúru už uhradili priamo dodávateľovi energii .
    Tweety aj ste ju zaúčtovali?
    topper1 Nie, o faktúre som neúčtoval (nie je v došlých faktúrach, nebola odpočítana DPH), iba úhrada je na bankovom výpise.
    Tweety zaúčtovala by som to ako pohľ. voči nájomcovi alebo žiadala peniaze od spoločnosti naspäť, veď boli zaplatené bez právneho dôvodu
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    topper1 zmluva o prenájme nehnuteľnosti..
    karakul nie zrovna takýto vzťah som mal na mysli.
    topper1 FO je konateľom s.r.o....je to v tomto pripade dôležité?
    karakul ... táto "drobná" informácia mala byť uvedená hneď v zadaní...
    topper1 a mení to situáciu? ako?
      zbaliť

    Môže s.r.o., ktorá ma prenajaté priestory od FO-občana, uhradiť faktúru za energie spotrebované v týchto priestoroch vystavenú na FO-občana? Môže si odpočítať DPH z tejto faktúry?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.