Zavrieť

Porady

Chirurgické odstránenie zubov múdrosti

Dobrý deň, ubehlo 11 dni od chirurg. odstránenia zubov múdrosti. Po vytiahnutí stehov sa mi rana hojila no ostala mi tam taká diera, škára do ktorej sa mi dostava strava.Má s tým niekto skúsenosti? Myslíte že to zrastie? Je vo veľkosti ryžového zrnka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Áno, ostala ti diera po koreni zuba, časom sa to upraví - zarastie to.
    Nirvana61 Hm tak to dúfam mám to tak vyššie skôr v líci v zadu pri sánke. Minule sa mi to hojilo ľahšie a ani takú dieru som tam nemala. Samozrejme za odpoveď ďakujem

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Ja som mala dieru po zube múdrosti dosť dlho.Hlavne si to vyplachuj,aby tam nehnili zvyšky potravy.
    Nirvana61 Vyplachujem Listerinom, propolisom. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Veľmi dobrý je na to harmančekový extrakt (z lekárne).Kvapneš na vatovú tyčinku a jemným pritlačením sa dostane do rany-má antiseptické a hojivé účinky.Je dôležité dbať,aby sa rana neuzavrela a dnu neostali nejaké zvyšky z potravy,kontroluj si to.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik praveze rana sa ma uzavriet - ma sa utvorit krvny kolac, ak nie hrozi komplikacia http://www.zdravie.sk/choroba/48749/...litida-celusti ... a cerstvo po vytrhnuti zuba, ziadne vyplachovanie a bylinky, koli infekcii ... neskor len jemne vyplachovanie ale nie vycucavanie zrazeniny z rany
    karakul ... presne ako píšeš - aj u mňa časom rana sama vypudila to, čo tam nepatrilo
    Peggynka Preto som písala,že extrakt z lekárne,nie doma z harmančekom vyplachovať.Mne sa tak zavrela a museli rezať .Najlepšie je,keď to kontroluje lekár,ja som potom chodila každý deň,lepšie vidí a zhodnotí.
    Nirvana61 Ďakujem za všetky odpovede, určite skúsim kúpiť v lekárni.
      zbaliť

    Chirurgické odstránenie zubov múdrosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.