Zavrieť

Porady

Budem mat narok na PN?

Chcela som sa spytat ci by ni vyslo mat narok na nemocensku davku a na matersku. Zamestnana som bola od 26.1.2014-30.9.2014 z toho som bola od 1.5.2014-30.9.2014 PN.Popri tom som SZCO, ale nevychadza mi platit odvody do SP. Teraz keby som sa zamestnala a lekar ma chce vypisat na PN, tak sa chcem spytat ci by mi vysla nejaka Pn-ka a z akého vymeriavaceho zakladu sa mi bude vyratavat ked by som odrobila v roku 2015 len 2 -3 dni? Prijem aj 2014 aj vroku 2015 mam 1300 e
Dakujem
Naposledy upravil Kikuša : 20.02.15 at 09:21
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Kedy nastupuješ na materskú ?
Kikuša asi niekedy v auguste
veronikasad Ktorý príjem je pre teba výhodnejší - rok 2014 alebo 2015 ?
Kikuša este som sa chcela spytat , ze ci mi to budu vyratavat z minulého roku alebo len z roku 2015 jedna sa o nového zamestnavatela , ale u toho nemam odrobenych 90 dni. Pytam sa aj preto, lebo minuly rok som mala celkom dobry prijem. :-)
Dakujem
veronikasad Ak skutočný výkon práce u nového zamestnávatela nebude 90 kal.dní (bez PN), RO bude rok 2014. Ale aj tam máš tých 90 dní LTT
Kikuša asi vyhodnejsi rok 2014 tam mam odrobenych viac ako 90 dni . Co sa tyka prijmu je to asi zajedno oba su max
Kikuša este som sa chcela spytat z roku 2015 sa mi nebude zaratavat prijem pre PN, citala som si ze nastali zmeny co sa tyka PN, ale neviem sa z toho nejako vysomarit, ze podla coho sa to rata. Ci mi nahodou nebudu ratat len ako Pravdepodobny VZ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak by ťa lekár vypísal - DPN aj v prvý deň trvania PP - máš nárok - 10 dní NM a potom nemocenskú dávku.
    Katy a R ešte RO - presne pozri § 54 - mal? by to byť minulý rok

    Budem mat narok na PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.