Zavrieť

Porady

účtovanie začiatočných stavov

Dobrý deň, PS vzniklo transformáciou z PS bez právnej subjektivity na PS s právnou subjektivitou 01.07.2014. Pôvodné PS malo zostatok na účte a termínový vklad. Po vzniku nového spoločenstva starý účet v banke zanikol a vznikol nový, na ktorý boli v decembri prevedené zostatky starého účtu a aj termínovaného vkladu - ten bol hneď aj prevedený na nový termínovaný vklad.
Prosila by som o odsúhlasenie účtovania:
1. Interný doklad začiatoč. stav: 221.002/368 - zostatok starého účtu
221.003/368 - termínovaný vklad.

2. Interný doklad /keď boli peniaze prijaté na účet/ - uzatvorenie starého účtu: 261.000/221.002

3. Bankový výpis - prijatie peňazí zo starého účtu 221.001/261.000

4. Bankový výpis - prijatie peňazí termín. vkladu: 221.001/221.003
5. Bankový výpis - odvod peňazí na nový termín. vklad : 221.004/221.001

Môže to tak byť?

A ešte by som sa chcela opýtať na podiely - sumu podielov zaevidujem ako?
Je potrebné vystavovať aj potvrdenie o vyplatení podielov každému členovi? Alebo stačí iba podpis o prevzatí podielu?

Ďakujem za pochopenie aj za rady - iba začínam účtovať urbár, je to pre mňa celkom nové.
Naposledy upravil Maryvas : 05.02.15 at 03:43 Dôvod: Prosím, nikto mi neodpovie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Účtovanie je dobré, až nato, že aj odvod na nový TV mal ísť cez 261. K vyplatenému podielu stačí podpis. Ale ak podielnik požaduje potvrdenie, tak mu ho treba dať, inak nie. Suma podielov sa zaeviduje podľa uznesenia VZ o rozdelení zisku. Ak sa časť delí a časť odkladá na neskôr, tak 431/364+428. Z 364 sa potom vypláca 364/221, nevyplatená ale rozdelená časť zostáva na 364 ako depozit.

    účtovanie začiatočných stavov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.