Zavrieť

Porady

DP daň z motorových vozidiel 2014 - aký je dátum vzniku daňovej povinnosti pri automobile , ktorý patrí zamestnancovi?

Zamestnanec v priebehu roka používal súkromné auto na služobné účely , počas 42 dní , daňová povinnosť vznikla a zanikla 42-krát. Naozaj musím do poznámok v DP presne vypísať dátum vzniku a zániku daňovej povinnosti? Tak som to pochopila z poučenia. Ako to uvádzate?
Ďakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Ak zamestnanec počas roka ide na pracovnú cestu vlastným motorovým vozidlom v mesiaci 2 až 3x. Spolu za rok napr. 50x. Daň sa zaplatí len za tých 50 dní.

    A naozaj sa do poznámok nemusia rozpisovať dni, že kedy bola uskutočnená pracovná cesta ?

    V daňovom priznaní sa potom dátum vzniku daňovej povinnosti uvedie dátum, kedy prvýkrát použil zamestnanec svoje vozidlo na prac. cestu ?
    A dátum prvej evidencie vozidla - je to dátum z technického preukazu ?

    Ďakujem.
    Naposledy upravil Janinkaaa : 29.01.15 at 06:20
    Janinkaaa Skúsim si odpovedať sama - ako som to pochopila z rôznych príspevkov :
    Ak zamestnanec použije svoje vlastné vozidlo na prac. cestu, ako dátum prevej evidencie napíšem dátum z TP vozidla.
    Dátum vzniku daň. povinnosti uvediem dátum, kedy 1x v roku použil zamestnanec vozidlo na prac. cestu.

    Daň platím len za tie dni, v ktorých bol automobil použitý na prac. cestu. Ak za rok bol spolu 50x - tak platím iba za 50 dní.

    Do poznámok neuvádzam nič, pretože podľa §85 2a pri zamestnancov nevzniká oznamovacia povinnosť.

    Tak som to ja vyplnila do DP.
    avalik Janinkaaa, otazky sa nedavaju do odopovede, citaj etiketu a navod dole na stranke

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No ja by som to tam uviedol. Je lepšie, keď si to nájdu v poznámkach, ako keby na základe chýbajúceho odhlásenia prišli na kontrolu. Ušetríš aspoň na pohostení.
    Viď poučenie.
    VII. ODDIEL – POZNÁMKY
    Slúži pre potreby daňovníka, najmä na uvedenie dátumu opakovaného vzniku daňovej povinnosti pri jednom a tom istom vozidle v zdaňovacom období.

    maji11 je offline (nepripojený) maji11

    maji11
    v poznámkach netreba písať dátumy vzniku a zániku. Odpoveď z FR:
    "V prípade daňovníka, ktorým je zamestnávateľ, daňovníkovi nevzniká povinnosť v daňovom priznaní (v VII. Oddiele) uvádzať jednotlivé vzniky a zániky daňovej povinnosti (dátumy). To znamená, že zamestnávateľ v III. oddiele daňového priznania k dani z motorových vozidiel v prípade niekoľko vznikov a zánikov daňovej povinnosti u toho istého vozidla riadok č. 02 v nevyplňuje.

    Na riadku č. 13 sa uvedie počet dní, v ktorých vozidlo podliehalo dani."
    surfinka ja som podala takto DP na 180 dní, a volali mi z DÚ, aby som podala opravné Danové priznanie a zaplatila za celý rok, lebo som auto neodhlasovala......takže???

    DP daň z motorových vozidiel 2014 - aký je dátum vzniku daňovej povinnosti pri automobile , ktorý patrí zamestnancovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.