Zavrieť

Porady

splátkový kalendár

Ahojte. Prosím poraďte mi. Firma mi vystavila splátkový kalendár na platby za poskytnutie internetu mesačne po 250 Sk až do konca roka, s tým, že na konci roka mi vystavia faktúru aj s úhradami. Ako mám tieto platby z účtu účtovať do PD a mám to zaevidovať každý mesiac aj ako záväzok? Ja som platca DPH, ale ony nie. Robím v Alfe.Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ivex
    Ahojte. Prosím poraďte mi. Firma mi vystavila splátkový kalendár na platby za poskytnutie internetu mesačne po 250 Sk až do konca roka, s tým, že na konci roka mi vystavia faktúru aj s úhradami. Ako mám tieto platby z účtu účtovať do PD a mám to zaevidovať každý mesiac aj ako záväzok? Ja som platca DPH, ale ony nie. Robím v Alfe.Díky

    Zaevidovať do záväzkov a pri účtovaní v ALFE bude banka/hotovosť -výdaj a oproti zápis prevádzková réžia - výdavky ovplyvňujúce ZD.

    V Alfe to v jednotlivom účtovnom doklade či už v banke alebo v PD vyberieš cez F7 zo záväzkov a zároveň sa odpíše aj zo záväzkov .



    Ešte som zabudla ... v záväzkoch zaevidovať celkovú sumu zo splátkového kalendára .Po jednotlivých mesačných úhradách budeš zo záväzkov odpisovať .
    Naposledy upravil Zita5 : 07.05.06 at 11:29

    splátkový kalendár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.