Zavrieť

Porady

preddavky do poisťovní

Dobrý deň,
chcem sa spýtať, do poisťovní je treba platiť poistné v takej výške ako osobe SZČO vyrátajú. Vyšla mi dosť vysoká suma, č sa stane ak budem platiť menej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majka79 a nieje možnosť platenia menej? alebo sa to nedá doplatiť v ročnom zúčtovaní?tak aby mi nenarátali penále
    Katy a R ty myslíš asi na prípad, kedy by si mohla mať preplatok do budúcna ? ... aj tak budeš furt neplatičom, kým sa to nevyrovná - a nárok len na nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť. je to tvoja vec, ako platíš - prípadné následky tiež budú tvoje. však sú ľudia, čo neplatia vôbec!
    majka79 ja myslím tak, že namiesto 90 € zaplatím tých 57 a zvyšok v ročnom doplatím, ale ak sú potom s tým takéto problémy tak to sa potom neoplatí. Myslela som že tam nerobia takéto sankcie.
    Katy a R samozrejme, že tam je nejaká rezerva - veď si pozri -§9 ... (keď už - tak ku koncu roku tak spraviť)
    veronikasad Z akého eôvodu ti vyšli také vysoké preddavky ? Vysoký základ dane alebo podnikanie len pár mesiacov v roku (a paušálne výdavky?)
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ak by si sa popri živnosti aj zamestnala, alebo ak nepredpokladáš toho roku vyšší príjem skús požiadať o nižšie preddavky, ale ak Ti nevyhovejú ako Ti píše Katka a bodliak bude z Teba v podstate dlžník so všetkými dôsledkami a tie by som si určite rozmyslela.
    Príspevok zbalený
    spam
    majka79 nieje možnosť to doplatit v ročnom zúčtovaní
    Katy a R PNka - (či dostane dávku) - to ozaj nemá nič spoločné s platením ZP.
    bodliak A tvrdim niekde, ze ZP platí PNku ?
    veronikasad Z komentárov vyplýva, že sa pýta na preddavky na zdravotné poistenie

    preddavky do poisťovní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.