Zavrieť

Porady

mám zdroj cooler master 500W zdroj a ked tam dam graficku kartu ktorá potrebuje 300W a nic sa nezapne je len cierna obrazovka

graficka karta gainward geforce gt 610 zakladka lenovo 4524y17 ale bez grafiky pc funguje
Naposledy upravil Marian Kiss : 24.01.15 at 17:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    aka je to grafika? mas na nej zapojene externe napajanie zo zdroja?
    aka zakladna doska v pc?
    Marian Kiss graficka karta gainward geforce gt 610 zakladka lenovo 4524y17

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hmmmm.... 500W zdroj. Grafika 300W - myslíš že to stačí? Zabudol si ešte na ďalšie komponenty v PC - HDD niečo potrebuje, optická jednotka niečo potrebuje, matičná doska si tiež zoberie svoje, vetráky si tiež zoberú svoje - a zrazu 500W zdroj je na hrane. Uvedom si, že pokiaľ ženieš zdroj do hraničných hodnôt, odrazu sa ti nedostáva energie. Zdroj by mal byť taký, aby mal rezervu aspoň 20%.
    Neviem, aké máš vybavenie, ale mám dojem, že grafika nemá dostatok energie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Marian Kiss dik a neves ako to zistim
    misoft Staré, nepresné, ale aspoň orientačné:
    http://www.extreme.outervision.com/p...ulatorlite.jsp
    Zistíš aspoň orientačne.
    mecky gt 610 ma spotrebu 30W, ten zdroj nemoze mat problem
    misoft Máš pravdu - teraz som si ju vyhľadal. Tak v tom prípade BSoD je hardverového charakteru.... možno tie teploty. Ako píše - vetráky ihneď idú naplno.
      zbaliť

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    neviem aká je presné tá tvoja grafická karta, ale spomínaná je aj tu: http://www.tsbohemia.cz/gainward-gef...b_d197710.html
    a uvádza sa požiadavka na zdroj 300W (teda 300W rozhodne nie je spotreba GK)...

    ... a predpokladám, že v režime zapnutia PC nemá žiadna GK hneď maximálnu spotrebu, takže chyba bude asi niekde inde...

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    Co takto to popisat normalne? mas PC, kde JE NEJAKA graficka karta (zrejme integrovana), kedze pises, ze PC funguje ale ked tam das GT610, tak uz nejde? Mozu to byt 2 veci. Bud je zla zakladna doska alebo je zla karta. BTW ta karta je taky smejd, ze to rovno mozes ist na integrovanej.
    misoft A ešte je otázne, či vôbec hodil do PC ovládače k nej. Lebo ak ju vyberie - BIOS detekuje integrovanú a prejde na ňu. Ak založí a odpojí integrovanú - nevie, čím ma zobrazovať. A či vôbec pichol konektory napájania....

    mám zdroj cooler master 500W zdroj a ked tam dam graficku kartu ktorá potrebuje 300W a nic sa nezapne je len cierna obrazovka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.