Zavrieť

Porady

Mam narok na platenu PN-ku pocas materskej dovolenky?

Mam narok na nemocenske, ked pojdem na pn este pocas MD alebo az po ukonceni MD?A z coho by sa pocitalo? Zamestnana som od 09/2007 a pracovny pomer stale trva, momentalne som na MD DO 08.02.2015. Od 11.01.2011 som mala neplatene volno v tejto praci, lebo som bola uvolnena na vykon verejnej funkcie, kde som bola od 11.01.2011 do 27.11.2014. Na prvej materskej som bola od 01.11.2012 - 30.04.2013. Potom som opat vykonavala verejnu funkciu a poberala RD. Na druhu matersku dovolenku som nastupila 16.06.2014 do 08.02.2015. Hruby prijem z verejnej funkcie 1039 €. Co sa mi oplati viac? - poziadat zamestnavatela o rodicovsku dovolenku (ale z UPSVaR by som nepoziadala o prispevok) a manzel by poziadal este o matersku 28 tyzdnov a dalej vykonaval szco a ja by som isla na PN-ku (budem mat ja narok na nemocensku davku?) alebo dat vypoved v praci a vyuzit davku v nezamestnanosti.
Naposledy upravil annaos : 25.01.15 at 12:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Mam narok na platenu PN-ku pocas materskej dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.