Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok a pracovný pomer

Dobrý večer,
chcem poradiť. Som na RD, dcéra má jeden rok a chcela by som nastúpiť do práce. Mohla by som súčasne poberať aj rodičovský príspevok a byť aj zamestnaná na PP a poberať mzdu? Čo sa týka dcéry, tú by som mohla počas práce nechať v opatere starých rodičov, poprípade by so mnou mohla aj do práce - zamestnávateľ voči tomu výhradu nemá. Ako by som sa musela zodpovedať ÚPSVaR ohľadom dcéry, či už v prípade že by sa o ňu starali starí rodičia, alebo by som ju so sebou nosila do práce? Aké náležitosti by mi to prinieslo? Dá sa vlastne takto poberať rodičovský príspevok a mať normálny pracovný pomer?
Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad V akej práci pracuješ, keď ti umožňuje nosiť si ročné dieťa so sebou do práce ?
slniecko030 Na Slovensku máme aj ohľaduplných zamestnávateľov. :-)
Chcem iba vedieť, či by som mohla takto súčasne pracovať a poberať rodičovský príspevok, a ako by som musela preukázať starostlivosť o dieťa v čase, kedy by som pracovala.
veronikasad Pracovať a poberať RP súčasne môžeš. Ostatné nekomentujem (ako sa dá ročné dieťa nosiť do práce a popri tom aj pracovať)
Tweety Aj do parlementu nosili detičky.
slniecko030 Pravda. :-) Mám možnosť nechať ju starkým, ale nie vždy sa to dá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    slniecko030 Potrebujem niečo riešiť aj s úradom práce? Nejaké potvrdenie, kto sa o dieťa stará? Ja by som si ju mohla brať so sebou aj do práce napr., poprípade by mohla byť so starými rodičmi. Čo bude odo mňa chcieť úrad práce?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Toto platí len v prípade, ak ide o dieťa vo veku 3-6 rokov.

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...84349003,d.bGQ

    Informuj sa na UP, odd. rod.príspevku, ako postupovať v prípade dieťaťa do 3 rokov veku. Možno majú nejaké čestné vyhlásenie o zabezpečení starostlivosti o dieťa počas výkonu práce.

    Nezabudni na odhlásenie z dôchodkového poistenia v SP ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku - do 8 kal.dní od začiatku výkonu práce.
    slniecko030 Ďakujem. Informácie pomohli. Tak už len do práce... :-)

    To o ohlasovaní deti vo veku 3-6 rokov som sa dočítala. Len som sa nikde nedočítala, čo s deťmi do troch rokov, pretože mi príde zvláštne, že o nich ,,nechcú vedieť nič."
    Pričom deti od troch rokov už zväčša navštevujú škôlku, takže sa o nich ,,vie." Každopádne, je to pre mňa jednoduchšie, ako sa niekde hlásiť.

    viluska je offline (nepripojený) viluska

    viluska
    Mozes ja som tiez poberala rodičák a pracovala a na Upsvare sa ma nikto nic nepytal lebo som tam v podstate ani nebola ja som bola len na zdravotke a socialke nic ine,

    Rodičovský príspevok a pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.