Zavrieť

Porady

Rehabilitácia po úraze mozgu

Prosím máte niekto osobné alebo sprostredkované skúsenosti s rehabilitáciou po úraze mozgu a následnom zotavovaní pacienta? Ocenila by som akékoľvek informácie na túto tému, pretože minulý týždeň sa mojej mame stal vážny úraz /buchla si silno hlavu a nastalo krvácanie do mozgu/ a leží momentálne už štvrtý deň na JIS je pri vedomí, snaží sa komunikovať, ale zatiaľ sa jej nedarí rozprávať. Podľa Dr. to nie je na operáciu, ale žiadne informácie o ďalšom postupe nemáme. Snažila som sa nájsť si na nete nejaké info na túto tému a všade je písané, že je dôležité začať čím skôr s rehabilitáciou. Mama ale zatiaľ žiadnu rehabilitáciu nedostala. Ďakujem vopred za akékoľvek info alebo postrehy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    následnú telesnú rehabilitáciu /ak je potrebná/ následne určí neurológ
    neuropsychologickú rehabilitáciu /ak je potrebná/ - vždy jej má predchádzať neuropsychologické vyšetrenie si žiadajte, resp. hľadajte sami, zistite si niekde v blízkosti bydliska, či sa robí a kde - o tejto Vás neurológ automaticky informovať nebude
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rybca dakujem, budem sa o tom informovat. este ma napada, neviete mi nahodou aj poradit v akom case od uraze sa toto vysetrenie vykonava?
    petermikuláš najskôr sa pacient stabilizuje somaticky, teda telesne, stabilizujú sa základné funkcie, následne by malo byť vykonané neuropsychologické psychodiagnostické vyšetrenie, aby sa zistilo aké psychické funkcie sú eventuálne počkodené /pamäť pozornosť, myslenie, učenie a pod./, ak sa pri takomto zistenom psychickom poškodení niečo zistí navrhne sa pacientovi podstúpiť neuropsychologickú rehabilitáciu kognitívnych funkcií.
    petermikuláš ešte ma napadá, ak neuropsychologické vyšetrenie nebude vykonané automaticky, v rámci nemocnice, rozhodne sa ho dožadujte, je totižto veľmi dôležité, aby sa vykonalo
      zbaliť
    rybca dakujem za info

    Rehabilitácia po úraze mozgu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.